Datums:
Adrese:
Kontakti:
Biļetes

Ar īpašu Ziemassvētku programmu balsīm, ģitārai un ērģelēm šī gada decembrī mūziķe Linda Leen un draugi aicina uz koncertsēriju Latvijas baznīcās un ērģeļotajās koncertzālēs. Programmā “Gaismas spēles” iekļauta gan pazīstama Ziemassvētku mūzika, gan arī tāda, kas būs kā negaidīts pārsteigums klausītājiem šajā svētku laikā.

Šis Ziemassvētku koncertpiedzīvojums ir duets gaismai un tumsai. Tas veidots kā emocionālu pustoņu mozaīka no ēteriskākajiem gaismas vēstījuma mirkļiem līdz dziļākajām tumsas apjausmēm pilnā gaismas spektrā, caurvijot to ar viegluma un cerības stariem. Baznīcu atmosfērā skanēs dziesmas no Lindas Leen albumiem “Tik klusa un svēta” (2000) un “Ziemasskaņas” (2009), korāļi “Ak, svētā nakts” un citi, Leonarda Koena “Hallelujah”, fragments no Z.Liepiņa  operas “Parīzes Dievmātes katedrāle”, kā arī dziesmas no grupas “Depeche Mode” leģendārā albuma “Songs of Faith and Devotion” (1993), ko mūziķi radījuši ļoti sarežģītā slavas spiediena, atkarību, personisko un grupas eksistences izaicinājumu laikā par tumsas pretmeta alkām, mūžīgajiem patiesības, jēgas meklējumiem un jautājumiem, uz kuriem nav racionālu atbilžu. Kā apliecinājumu patvērumam, ko sniedz Augstākais.

“Gaismas spēļu” radītāji: dziedātāja un komponiste Linda Leen, elektrisko un akustisko ģitāru virtuozs Rihards Efeja-Lībietis, vokālā grupa “Midnight Five”, pie ērģelēm- Jānis Pelše, aranžējumu meistars Andris Sējāns, skaņas režija- Didzis Simanovičs.

Ziemassvētku laiks, kurā sagaidām un sniedzam daudz prieka, baudām ģimenes un līdzcilvēku atkalsatikšanos, kādam ir arī zaudējumu un izaicinājumu laiks, kad grūti saskatīt gaišo, un patiesās sajūtas neizturami kontrastē uz apkārtējā līksmības fona. “Gaisma ir tikai puse stāsta” ir emocionāli dinamiski muzikāli stāsti balsīm, ģitārai un ērģelēm baznīcās, kuros piedzīvot sevi, ļaujot savai tumsai un gaismai līdzpastāvēt. Ieskaut visus savu domu un jūtu pustoņus, līksmi un arī skumjas, apzināties, sajust, izraudāties, sasmaidīties un sajusties kopā.