Datums:
Adrese:
Kontakti:

Pavasari Siguldā atklās unikāla un krāšņa Itālijā dzīvojošās siguldietes Līvas Pakalnes Fanelli mākslas izstāde “Maigās ilūzijas”. Tas ir mākslinieces veltījums savai dzimtajai pilsētai, kurā viņa ar savu romantiski subjektīvo skatījumu ataino tās apkārtnes arhitektoniku, dabas skatus, tūristu iemīļotas vietas un sadzīviskās ainas. Izbaudīt Siguldas ainavas no unikāla skatu punkta aicināti izstādes atklāšanā sestdien, 9.aprīlī, plkst. 13.00 kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons”. Izstādes atklāšanā ikviens varēs sevi iemūžināt īpašā fotokastē ar Līvas gleznas dizainu.

Pati māksliniece izstādes atklāšanu virtuāli piedzīvos savās pašreizējās mājās Sardīnijā, taču domās būs klātesoša un priecāsies par ikvienu tās apmeklētāju. Par izstādi māksliniece stāsta: “Ar šo izstādi vēlējos notraust putekļus no sen aizmirstām vēsturiskām Siguldas vietām, kuras ir saglabājušās uz izplūdušām foto kartītēm vai gadu gaitā pilnībā mainījušas izskatu. Un tad rotaļīgi tās apspēlēt, nezaudējot cieņpilnu attieksmi pret Siguldas pilsētu un tās saknēm. Izstādē būs apskatāmi arī portreti, kuri mijiedarbojas ar pārējām gleznām, tās papildinot un parādot manu beznosacījumu mīlestību pret mākslu.”

Līva ir dzimusi Siguldā, bet jau vairākus gadus dzīvo Itālijā – valstī, kur glezniecību apguva, studējot renesanses, flāmu un holandiešu vecmeistaru mākslas tehniku un glezniecības teoriju. Kopš 2003. gada Līvas personālizstādes un viņas gleznas privātkolekcijās atrodas dažādās pasaules valstīs tostarp Francijā, Kanādā, Beļģijā, ASV, Šveicē un citur. 

Izstādei īpaši tapusi instalācija – izgaismoti gubu mākoņi, ko iedvesmojoties no Līvas gleznās tik bieži sastopamajiem mākoņiem, veidojusi jaunā māksliniece, siguldiete Dārta Anspoka. Viņa šobrīd mācās SVĢ 7. klasē un jau līdz šim pārstāvējusi skolu mākslas konkursā, kurā guvusi Latvijas mēroga atzinību. 

Izstāde tapusi ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu un gaidīs apmeklētājus no 9. aprīļa līdz 14. maijam.

Izstādi rīko “Siguldas Devons” sadarbībā ar organizāciju “BON ART”, kas oficiāli Latvijā pārstāv mākslinieci Līvu Pakalni Fanelli un sniedz platformu arī jaunu talantu attīstībai kultūras un radošo industriju nozarēs.