Datums:
Adrese:
Kontakti:

Februārī aprit 35 gadi, kopš Mālpilī durvis saviem lielajiem un mazajiem apmeklētājiem vēra jaunais, ilgi gaidītais kultūras nams. 18.februārī plkst. 17.00 Mālpils Kultūras centrā notiks 35 gadu jubilejas dižkoncertā “Krustabas Mālpilī”.

Šajos gados mēs visi kopā esam auguši un attīstījušies. Veidojuši un organizējuši dažāda veida pasākumus, koncertus, teātra izrādes un izstādes, kas ieņem aizvien nozīmīgāku vietu mūsu ikdienā. Kultūras centrā darbojas 12 amatiermākslas kolektīvi, to skaits ir dubultojies kopš Kultūras centra atvēršanas, 7 no tiem šogad gatavojas XXVI Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Kolektīvu vadītāji, dalībnieki un, protams, darbinieki ir mūsu vislielākā bagātība. Mums patīk tas, ko mēs darām. Tas, ka radām, ka esam kustībā, ka nestāvam uz vietas. Zinām, ka Kultūras centrs ir daudzu mālpiliešu otrās mājas, kurās reizēm tiek pavadītas agras rīta stundas, reizēm dienas vidus, bet visvairāk jau vakari.

Laika gaitā mainās viss, mūsdienu dzīvē visbiežāk tieši nosaukumi – arī Mālpils Kultūras centrs savos pirmsākumos, 1988. gadā, bija kultūras nams. Savukārt tagadējais nosaukums, kā sacījusi skolotāja, ilggadējā Mālpils Kultūras centra apmeklētāja un pašdarbniece Ināra Bahmane, ir visprecīzākais – centram ir savs pievilkšanas spēks, ap to vienmēr kaut kas riņķo. Gandarījums ir arī par ikvienu uzlabojumu kultūras centrā, un tieši pēdējos gados ir paveikts visvairāk. Mēs bijām un esam, joprojām, ar vienu no lielākajām skatuvēm reģionā un jau piecus gadus visus priecē jaunā skatuves grīda un otro gadu arī jauni Lielās zālēs skatītāju krēsli.

Ir tāds sens teiciens: teātris sākas no garderobes. Mūsu kultūras centrā tā nesen tika atjaunota. Labiekārtošana ir veikta mērķtiecīgi, gadu no gada virzoties nelieliem solīšiem uz priekšu, pateicoties bijušajai Mālpils pašvaldības vadībai. Mēs esam pārvērtušies, bet tajā pašā laikā saglabājuši šīs ēkas arhitekta Laimoņa Tīkmaņa radīto vīziju.

Kopā ar kopienas uzņēmējiem esam uzsākuši veidot Mālpils svētkus – Zemeņu svētkus. Paldies par viņu atsaucību un interesi, un prieks par ikvienu apmeklētāju, kuru esam spējuši kopīgi uzrunāt un piesaistīt!

Kultūras centra paspārnē un atbildībā ir arī jauna, nesen atklātā kultūrtelpa – “Skulmju dzimtas mājas ekspozīcija” –, kas noteikti veidosies, attīstīsies un piesaistīs apmeklētājus veci un jauni, nāk pat veselām ģimenēm. Nāk tāpēc, ka zina – pēc darba būs rezultāts.