Svētdien, 15. maijā, plkst. 16.00 Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē tiks atklāta gleznotāja Alekseja Naumova ainavu izstāde “Pasaules ainavas un Parīzes dārzi un parki”, kurā daļa no skatāmajiem darbiem tapuši pēdējās nedēļās. Izstāde Mālpils Kultūras centrā būs apskatāma līdz 16. jūnijam.

Alekseja Naumova vārds vispirms asociējas ar brīvību, spēku, spontanitāti, enerģiju, emocionalitāti un krāsu prieku, kas apvienots ar pilnīgi reālu skatījumu uz konkrēto vietu – tie var būt Francijas dienvidi, tā var būt tepat Latvija, tā var būt Roma, Ņujorka, Venēcija, Burano, Rīga, Vīne, Budapešta, Parīze. Īpaši Parīze ir mākslinieka ne tikai pēdējo nedēļu aizraušanās. Uz daļas no darbiem, kas izstādīti Mālpils kultūras centra izstāžu zālē, krāsa tikko kā nožuvusi. Tie ir absolūti spontāni iespaidi, kas izlikti uz audekla. Mākslinieks plenēru lielāko tiesu neizmato ideju krātuves veidošanai, bet darbus rada tieši te un tieši tagad, savu “ala prima” tehniku izkopjot līdz tādai pilnībai, ka gleznas tiek iesāktas un pabeigtas dabā, nevis pēc tam darbnīcā. Krāsu un gaismas spēles nevar sacerēt, tās tveramas mirklī. Naumova gleznās īpaša vieta ierādīta saulei, gaismai, līdz ar to ēnām.

“Pasaules ainavas un Parīzes dārzi un parki” būs izstāde, kurā būs iespēja redzēt Jardin des Plantes, Parc de Bagatelle, Parc Monseau, Luksemburgas dārza fragmentus. Tie kā puzles gabaliņi kopā veidos iespaidu galeriju, kurā pasaules apceļotājs varēs atrast sev zināmas un asociatīvi tuvas vietas.

A. Naumovs beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā. Stažējies Mākslas akadēmijas Radošās doktorantūras meistardarbnīcā (1980–1983, vadītājs Eduards Kalniņš) un Sorbonnas Mākslas augstskolā Francijā (1987–1988) studējot glezniecību Parīzē. Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors (2007–2017). Bijis apmaiņas programmu vadītājs un izstāžu kurators dažādos sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet. Vairāk nekā 60 personālizstāžu autors, piedalījies vairāk nekā 40 grupu izstādēs Ņujorkā, Atlantā, Briselē, Beirutā, Berlīnē, Ķelnē, Prāgā, Madridē, Tartu un Rīgā. A. Naumovs ir autors arī vairāku grāmatu ilustrācijām.

Alekseja Naumova ieguldījumu mākslā novērtējusi arī Latvijas valsts, 2009. gadā piešķirot māksliniekam augstāko apbalvojumu – Atzinības Krusta komandiera ordeni. 2004. gadā saņēmis Itālijas prezidenta Ordeni (Ordine al Merito della Repubblica Italiana. Commendatore), bet 2016. gadā apbalvots ar Francijas Ordeni mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres). Gleznotājam piešķirta Ordeņa kavaliera (Chevalier) pakāpe, ar kuru līdz šim apbalvoti tādi kultūras un mākslas dižgari kā Tims Bērtons, Filips Glāss, Keita Blānšeta, Džūda Lovs un Kailija Minoga.


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv