Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

Bez maksas

16. oktobrī plkst. 16.00 Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē tiks atklāta mākslinieku Rutas Līnītes un Kārļa Siliņa darbu izstāde “KOPĀ. ABI”.

Ruta Linīte mākslinieces gēnu saņēma no savas vecmammas, gleznotājas. Viņas lielizmēra gleznas mazo meiteni iedvesmoja. Lai arī laika gaitā gleznas izklīdušas, tomēr viens pirms 70 gadiem gleznots akvarelis joprojām grezno viesistabu. Labi zīmēja Rutas māte un vecākā māsa, tomēr likteņa rotaļas dēļ par profesionālu mākslinieci un pedagogu kļuva tieši Ruta. Ruta Linīte absolvējusi LMA Tekstilmākslas nodaļu un ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka izstrādājumu dizaina programmas vadītāja. Savukārt Kārlis Siliņš uzskatāms par daudzpusīgu mākslinieku, vairumā gadījumu gleznojis stilizētas figurālas kompozīcijas, klusās dabas, ainavas. Sākumposmā, 80-tajos gados vērojamas lauztas formas, kas raksturīgas ekspresionisma un kubisma estētikai. Eksperimentējis ar krāsu un faktūru, izmantojot pastas un glezniecības tehnikas.

Abu mākslinieku kopīgā darba suģestija veidojas izstādē – “KOPĀ.ABI”, kura veidota ar īpašu precizitāti un īpašu vērību. Izstādē satiekas gan klasiski austais gobelēns, gan eksperimenti tekstilmākslā ar dažādiem griezumiem – rezultāts ir smalks grafisks zīmējums, kuram pa vidu iegulstas Kārļa Siliņa gleznotās stilizētās figurālas kompozīcijas, klusās dabas un ainavas.

Mākslinieki ir aktīvi izstāžu dalībnieki – Ruta Linīte savu dalību izstādēs sākusi 1989. gadā,  savukārt Kārlis Siliņš – 1981. gadā. Ruta Līnīte 2022. gadā saņēmusi Cimzes balvu, kas ir īpašs apbalvojums skolas pedagogam – izcilībai par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību darbā, ko piešķir reizi mūžā. Kā uzsvēra Latvijas Nacionālais Kultūras centrs, 28 darba gadu laikā viņa devusi neatsveramu ieguldījumu radošajā izaugsmē gan kā interjera dizaina pedagogs, gan kā koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja.