Datums:
Kontakti:

Biedrība “Smailes” Lēdurgā organizē meistarklasi “Dziju krāsošana ar augu valsts krāsvielām”. Meistarklase notiks no 25. līdz 27. jūlijam. To vadīs Lēdurgas Kultūras nama aušanas pulciņa vadītāja Inga Krūmiņa. Tā ir daļa no mūžizglītības projekta “Vecāsmātes deķa stāsti”, kuru finansiāli atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Meistarklasē dalībnieki iepazīsies ar dziju krāsošanas noslēpumiem, izmantojot dažādus augus un to daļas, līdztekus apgūstot izmantoto augu un iegūto krāsu nosaukumus lībiešu valodā.

Šis projekts ir turpinājums jau realizētajam projektam “Visa laba jāņuzāle Aģes pļavās uzziedēja”, kurā tās dalībnieki jau apzinājuši un iztulkojuši uz lībiešu valodu plašāk pazīstamo augu nosaukumus. Gandrīz izmirušas valodas iedzīvināšana nav viegls uzdevums, tieši tāpēc projekta ietvaros tas tiks darīts, radoši darbojoties, un būs veltījums Lībiešu mantojuma gadam.

Iegūtās krāsainās dzijas garajos ziemas vakaros tiks izmantotas, lai darinātu skaistus deķus, lakatus, sedziņas, šalles Lēdurgas Kultūras nama aušanas pulciņa nodarbībās, kuras jau šobrīd ir kupli apmeklētas.

Sīkāka informācija un pieteikšanās meistarklasei, zvanot uz tālruņa numuru 26558516 vai rakstot uz e-pasta adresi ievkalni@inbox.lv.