Datums:
Adrese:
Cenas:

Bez maksas

2021. gada 25. septembrī, Mores pagastā norisināsies Otrā pasaules kara Mores kauju 77. gadskārtas atceres pasākums. Mores kaujas bija vienas no sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā Otrajā Pasaules karā. Kaujas ilga no 1944. gada 25. septembrim līdz 6. oktobrim. Tajās Latviešu leģiona 19. divīzijas karavīri varonīgās cīņās atvairīja ievērojamu Sarkanās armijas pārspēku. Mores kaujas bija vienas no smagākajām Otrā pasaules kara kaujām Latvijas teritorijā, un tām bija izšķiroša nozīme Latvijas vēsturē.

Plkst. 12.00 pie Roznēnu ozola notiks piemiņas svētbrīdis ar ziedu nolikšanu. Svētbrīdī klātesošos svinīgi uzrunās kapelāns Raimonds Krasinskis, savukārt Latvijas valsts himna skanēs Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona orķestra pavadībā.

Plkst. 13.00 Mores kauju piemiņas parkā notiks atceres pasākums. Tā laikā varēs nolikt ziedus pie piemiņas sienas un Mores kauju varoņa, 1. rotas komandiera, Viestura ordeņa kavaliera, virsleitnanta Rolanda Kovtuņenko piemiņas zīmes.

Plkst. 13.45 ikvienam būs iespēja mieloties ar siltām karavīru pusdienām, ko sarūpēs Latviešu Virsnieku apvienība un Zemessardzes 27. kājnieku bataljons.

Plkst. 14.30 kopā ar Jaunsardzes centra 5. novada nodaļas vadītāju Andi Ābelīti gan maziem, gan lieliem būs iespēja piedalīties sportiskās šķēršļu trasēs Mores kauju piemiņas parkā.

Plkst. 16.00 Mores estrādē notiks Mārtiņa Ruska akustiskais koncerts “Pieskāriens”.

Visas dienas garumā interesentiem būs iespēja apmeklēt Mores kauju muzeju bez maksas.

Atceres pasākumu Mores pagastā organizē Latviešu Virsnieku apvienība, Siguldas novada pašvaldība un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.