Datums:
Adrese:

Sestdien, 24. septembrī, ar īpašu programmu notiks Mores kauju piemiņas pasākums. Mores kauju piemiņas parkā šogad atjaunoti 2 kauju bunkuri, pie kuriem uzstādīta arī atpūtas lapene ar soliem un galdu, kā arī veikts informatīvo stendu remonts un jumta seguma nomaiņa.

Šīs kaujas bija vienas no sīvākajām Latvijas teritorijā Otrajā pasaules karā un ilga no 1944. gada 25. septembra līdz 6. oktobrim.  Kaujās Latviešu leģiona 19. divīzijas karavīri varonīgās cīņās atvairīja ievērojamu Sarkanās armijas pārspēku. Latvijas vēsturē Mores kaujas ir spilgts piemērs latviešu karavīra drosmei un varonībai.

Pasākuma programma:

  • plkst. 12.00 piemiņas brīdī leģionāru kapsētā pie Roznēnu ozola izskanēs Latvijas Valsts himna NBS štāba orķestra izpildījumā un kapelāna Raimonda Krasinska svētvārdi. Notiks ziedu nolikšana pie pieminekļa un leģionāru kapuvietās;
  • plkst. 13.00 atceres pasākumā Mores kauju piemiņas parkā varēs vērot jaunsargu svinīgo solījumu un pieminēt Mores kauju rotas komandieri virsleitinantu Rolandu Kovtuņenko, klausīties NBS štāba orķestra  un Mores sieviešu vokālā ansambļa “Ceriņi” priekšnesumus, kā arī baudīt lauku virtuves cienastu;
  • no plkst. 14.00, godinot un pieminot 1944. gada Mores kaujas, pasākuma apmeklētājiem tika piedāvāts doties aizraujošā un vēsturiskā pastaigā kopā ar interaktīvu spēli “CILPO MORĒ!”. Tā ir interaktīva pastaigu spēle, kas notiek ar lietotnes jeb aplikācijas palīdzību. Līdz ar to, lai piedalītos spēlē, katrai komandai būs nepieciešams viedtālrunis, internets un lejupielādēta bezmaksas aplikācija “Loquiz”. Spēle sastāv no atraktīviem uzdevumiem un jautājumu rēbusiem jeb cilpām. Šoreiz liela vērība tiks pievērsta vēstures jautājumiem. Daļu no atbildēm noteikti varēs iegūt apmeklējot Mores kauju muzeju, kurā šajā dienā visiem ieeja būs bez maksas. Spēle būs pieejama līdz pat 7. oktobrim.

Teritorijas labiekārtošanas darbus un pasākuma programmu finansiāli atbalsta valsts budžeta programmas 12.00.00 “Mērķdotācijas pašvaldību pasākumiem” pasākuma “Mores teritorijas labiekārtošana, skolēnu dalības nodrošināšana izglītojošā programmā Mores kauju muzejā un Mores kauju atceres pasākumā”  ietvaros.