Datums:
Adrese:
Kontakti:

No 15. decembra plkst. 18.00 līdz 9. janvārim Mores Mākslu šķūnis aicina rast svētku sajūtas, apskatot 7 fotogrāfu izstādi “Noķer Ziemassvētkus…”.

More ir īpaša ar to, ka tur atrodams kāds sevišķs šķūnis – Mākslu šķūnis. Kautrīgi sevi pieteicis pagājušajā sezonā, patlaban šķūnis ir labi iejuties un ik pa brīdim iepriecina morēniešus un ciema viesus ar ko īpašu.

Šajos Ziemassvētkos Mores Mākslu šķūnis piedāvā apskatīt foto izstādi “Noķer Ziemassvētkus…”, kas liek smaidam kaut nedaudz iezagties mutes kaktiņos, tāpēc īpaši aicināti visi, kam līdz šim vēl nav izdevies rast svētku sajūtu.

Izstāde blakus Mores pagasta Tautas namam esošajā Mākslu šķūnī būs atvērta no 15. decembra. Šķūnis nupat ticis pie jauna apgaismojuma, tāpēc apmeklētāji var netraucēti apskatīt izstādi arī diennakts tumšajā laikā. Izstādē redzami 7 fotogrāfu darbi – Ievas Perminas, Ievas Vizules, Karīnas Jurciņas, Gunitas Straupmanes, Gintas Zīvertes, Līvas Ziediņas un Edgara Semaņa. Katrs no viņiem ir dalījies ar savām Ziemassvētku sajūtām – vienam tas ir viens no gaidītākajiem notikumiem, citu tomēr pārņem skumjas par gada noslēguma tuvošanos.  

“Ziemassvētki ir mani svētki. Ne tikai tāpēc, ka tie iekrīt vienā dienā ar manu vārda dienu, bet arī tā sirdsmiera dēļ, ko tie nes. Šie ir ģimenes kopā būšanas svētki, kas tiek aizvadīti sveču gaismā, ar kamīna sprakšķēšanu fonā, kopīgām svētku vakariņām un mieru. Ziemassvētki ir mirklis, ko gribas noķert, ielikt kārbiņā un to sajūtu apciemot ikreiz, kad skumīgs prāts….” Tā par Ziemassvētkiem stāsta Ieva Vizule, viena no fotogrāfiju autorēm.

Gada nogale ir laiks, kad atskatāmies arī uz paveikto un šogad Mores Mākslu šķūnis ir sniedzis daudz prieka. Gada sākumā tas aicināja ikvienu uz tikšanos ar Mīlestības, Dejas, Mākslas, Grāmatas un citiem eņģeļiem, kurus iepriekšējā gada nogalē zīmēja mazie siguldieši, piepalīdzot mākslas skolu skolotājām. Pavasarī Mākslu šķūnī varēja apskatīt dabas un ūdeņu pētnieces Santas Purviņas gleznu reprodukcijas, no kurām vairums likumsakarīgi bija Gaujas krastos gleznotās ainavas.… Savukārt vasaras izskaņā Mores pagasta svētku laikā te bija skatāma fotogrāfesMadaras Repšes darbu izstāde “Pasaule. Emocijas. Mirkļi.”, kas ļāva skatītājiem virtuāli apceļot pasauli.

Mākslu šķūnis ir arī dažādu Mores iedzīvotāju aktivitāšu norises vieta, un arī nākamajā gadā tas iepriecinās visus ar dažādām izstādēm un jaukiem notikumiem.

Informāciju sagatavoja:
Mores pagasta Tautas nama vadītāja
Sintija Laizāne

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.