Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P: 09.00 – 17.00
O: 09.00 – 17.00
T: 09.00 – 17.00
C: 09.00 – 17.00
PK: 09.00 – 17.00
SE: 09.00 – 17.00
St: 09.00 – 17.00

Cenas:

Pieaugušajiem – 3.50 EUR

Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3.00 EUR

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 un vairāk bērni līdz 15 gadiem) – 7.50 EUR

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 un vairāk bērni līdz 15 gadiem), uzrādot Siguldieša ID kartes – 4.50 EUR

Kompleksa biļete pieaugušajiem (Jaunā pils un Livonijas ordeņa pils) – 4.50 EUR

Kompleksa biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (Jaunā pils un Livonijas ordeņa pils)- 3.50 EUR

Ar Siguldieša ID karti, Siguldas novada mācību iestāžu skolēniem, uzrādot derīgu skolēnu apliecību, bāreņiem un personām ar 1. un 2.grupas invaliditāti, žurnālistiem, uzrādot preses karti. – 2.00 EUR

*biļešu tirdzniecības beidzas 30 minūtes pirms darba laika beigām

5. aprīlī plkst. 19.00 Siguldas Jaunās pils salonā tiks atklāta mākslinieka Mareka Gurecka izstāde “Nospiedumi”.

Šahs ir spēle, kas prasa gan stratēģisko domāšanu, gan radošumu, tādēļ to var saistīt ar māksliniecisko procesu. Spēles laikā katrs gājiens var tikt uzskatīts par mākslas darbu, kas maina spēles stāstu un attīsta tās dinamiku. Tāpat kā mākslinieciskajā procesā, šaha spēlē katram gājienam ir sava nozīme un ietekme uz kopējo rezultātu, atklājot spēlētāja un mākslinieka radošo redzējumu. Tādējādi, izmantojot šaha spēles kontekstu, mēs varam izprast mākslas darbu dinamiku un tās spēku kā radošu un stratēģisku izpausmi.

Spēle atklājas arī mūzikā. Klavieres glezniecībā simbolizē mūzikas un vizuālās mākslas savienojumu, radot unikālu un daudzveidīgu pieredzi. Klavieres kļūst par iedvesmas avotu, lai izteiktu mūzikas skaņas, ritmus krāsās un faktūrās. Līnijās rodas dinamiski un izteiksmīgi attēli, veidojot gleznas kopējo harmoniju. Klaviergleznas atklāj manu mūzikas ietekmi uz vizuālo izpratni.

Izstāde “Nospiedumi” sniedz dziļāku ieskatu gan mākslinieciskajā procesā, gan cilvēciskajās attiecībās, izmantojot gleznas kā spoguli, kurā redzami dažādi dzīves posmi. Izstāde ir kā ceļojums caur mākslinieka dvēseli, atklājot manu personīgo ceļu uz manas estētikas virsotni.

“Mareka Gurecka CV ir radikāli atšķirīgs no ierastās Latvijas mākslinieka biogrāfijas. Publiskajā mākslas apritē Mareks Gureckis sevi pieteica, strādājot tandēmā ar mākslinieci Jutu Policju. Tagad Mareks strādā patstāvīgi, atraisot tieši sev raksturīgo, vienlaikus izzinot sevi un radot patiesu glezniecību.

Mareks pieder tam gleznotāju lokam, kura meklējumi ir tīri estētiski, viņa darbi – himna gleznieciskumam (picturesque). Gluži kā 18. gs. estēti devās ainavā meklēt patiesi glezniecisko, tā Mareks caur krāsu un glezniecības tehniku atklāj būtisko.

Lai arī Mareka kā gleznotāja galvenais izteiksmes līdzeklis ir krāsa, kompozīcijas nav tīras abstrakcijas. Darbu galvenie motīvi – klavieres, grieķu amforas, kuras vainago zobrati, šaha figūras un laukumiņi viegli ievietojami pie semiotiskiem smagsvariem. Dzīve, protams, ir kā šaha lauciņš ar bandiniekiem un karaļpāri, virpuļojam stratēģiskās spēlītēs, tomēr ne par to ir Mareka gleznas. Pārsteidzošā filigrānā virtuozitāte, ar kādu tiek uzburta gleznas plakne, atsauc atmiņā reiz izzināto Aristoteļa katarsi, ko mākslinieks piedzīvo radīšanas brīdī. Motīvi tikai piedalās šajā glezniecības spēlē, ar savu ritmu un dekorativitāti atdodot vietu krāsai.

Smalki izstrādātās virsmu faktūras, lazējumi un notecējumi tikai retajam šķitīs mirkļa impulsa radīti, tomēr glancētā nekaunība, kas grieķu vāzes iemet reiva ballītei līdzīgā sajūtā, liecina, par to māksliniecisko un radošo brīvību, pēc kuras tiecas daudzi. Estētiskas spēles ar gleznas virsmu nav nekas neparasts, tomēr tikai retajam izdodas pārkāpt robežu, kas glezniecību šķir no daiļkrāsotāja paraugu kataloga.” Tā par Mareku Gurecki raksta mākslas zinātniece Ilze Kreituse-Jakuša.

Izstāde “Nospiedumi“ apskatāma Siguldas Jaunās pils salonā līdz 19. maijam un izstādes apmeklējums iekļauts Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā. Siguldas Jaunā pils pieejama apmeklētājiem katru dienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00.