Datums:

Rudens ir ražas novākšanas, graudu kulšanas, malšanas laiks un tradicionālais ēdiens – putra –, atbilstoši laikam, tiek celta godā. Tāpēc 8. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 17.30 Lēdurgā notiks Putras diena. Pasākums jau trešo gadu tiek rīkots Lēdurgā, jo šeit ir spēcīgas zemnieku saimniecības un netālu no estrādes atrodas Muižas parks, Puķudruvas un graudu kalte, kas dod iespēju veidot saturā un norisēs bagātu pasākumu.

Īpašs brīdis Putras dienā būs Lēdurgas zemnieku saimniecību tehnikas parāde – pēc goda apļa brauciena tehniku varēs apskatīt, iekāpt, aptaustīt un aprunāties ar saimniekiem. Ja esi saimnieks, bet vēl neesi pieteicies dalībai braucienā, aicinām zvanīt uz tālruņa numuru 29166140.

Vēderpriekiem ZS “Zutiņi” saimniece Rūta vārīs ķinku. Par ķinku Ziemeļvidzemē sauc īpašu kartupeļu putru. Ķinkai pa pēdām varēsi sekot Latvijas kartē un iezīmēt savas bērnības putras vārdu arī. Bet kartupeļu ķiņķēziņus taisīt un teātri spēlēt kopā ar Margitu Porieti varēs lieli un mazi.

Banušs (ukraiņu īpašā kukurūzas putra) tiks vārīta pie telts, kurā paredzēta saruna ar vēsturnieku Gati Krūmiņu “Par putru, kas pasaulē savārīta…”.

Dalība spēka sacensībās un dažādās meistardarbnīcās, ciemošanās kaltē un svēršanās uz lielajiem svariem, pavārgrāmatu izstāde – maiņa “Puķudruvās”, koka karošu grebšana, kopīga sadziedāšana un sadancošana ar Siguldas novada folkloras kopām un etnokompāniju “Zeidi”.

Piedāvājumā arī Ances īpašā Putras maize – tā noteikti jāpagaršo un saimnieci jāiztaujā par cepšanas smalkumiem. Ances maizi varēs arī nopirkt.

Aicinām ņemt līdzi putras aizdaru maiņai! Tā var būt burciņa ar ievārījumu, ķausi (vīriešu ievārījums) vai sālītiem gurķiem, tās var būt arī grauzdētas sēkliņas, žāvēti augļi – tas, ar ko kopā putra ēdama. Uz burciņas uzlīmē savu vārdu un aizdara recepti un – maiņa var notikt.

Seko līdzi jaunumiem Lēdurgas Kultūras nama Facebook lapā. Tiekamies atklāšanā plkst. 14.00!