Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

BMW IBSF Pasaules kausa Siguldas posms un Eiropas čempionāts apmeklētājiem ir bez maksas

Sesto sezonu pēc kārtas BMW IBSF Pasaules kausa kalendārā iekļauta arī bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda”. No 2. līdz 4. februārim Latvijā notiks Pasaules kausa 6. posms bobslejā un skeletonā, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

Jau šobrīd dalību sacensībās apstiprinājuši gandrīz visi sezonas līderi, ieskaitot Latvijas pārstāvjus – bobslejā novadnieka Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas ekipāžas, bet skeletonā – Siguldas Skeletona akadēmijas dalībnieki, kā arī trasē atgriezīsies vienīgā Latvijas skeletoniste, kura jebkad kādā no Pasaules kausa posmiem izcīnījusi medaļu, – novadniece Endija Tērauda.

Šogad bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” notiks septiņas sacensības, kurās tiks sadalīti 11 medaļu komplekti. Tradicionāli Eiropas čempionāta uzvarētāji tiek noteikti, ņemot vērā Pasaules kausa posma rezultātus, bet šogad pirmo reizi vienā no disciplīnām Eiropas čempionāta braucieni notiks atsevišķi no Pasaules kausa posma – sestdien, 3. februārī, vīrieši bobslejā divnieku ekipāžām sacentīsies Pasaules kausa ietvaros, bet nākamajā dienā – tikai Eiropas čempionāts.

Siguldas posms tiks atklāts piektdien, 2. februārī, plkst. 8.30 ar Pasaules Kausa sacensībām sieviešu bobsleja divniekiem, kas ir šīs sezonas pirmā posma pārceltie mači, kuri sieviešu bobslejā nenotika Ķīnā, Jaņcjinas trasē. Plkst. 11.30 sacensības aizvadīs skeletonisti, bet plkst. 15.00 startēs skeletonistes, arī sadalot medaļas gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāta ieskaitē.

Sestdien, 3. februārī, plkst. 10.00 notiks monobobslejs sievietēm gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāta ieskaitē, bet plkst. 14.30 vīrieši aizvadīs Pasaules kausa sacensības bobslejā divnieku ekipāžām. Savukārt svētdien, 4. februārī, plkst. 10.00 vienlaicīgi ar Pasaules kausa posmu tiks sadalītas Eiropas čempionāta medaļas bobslejā sievietēm divnieku ekipāžām, bet plkst. 14.00 vīrieši cīnīsies par Eiropas čempionāta titulu bobslejā divniekos.