Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

Izstāde apskatāma kultūras centra “Siguldas devons” darba laikā.

Decembrī

Darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00

Sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Janvārī

Otrdiena līdz  piektdiena no plkst. 10.00 līdz 18.00

Sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Cenas:

Ieeja izstādē bez maksas.

Mākslinieces jaunāko gleznu sērijā par iedvesmas avotu ir kalpojusi vieta, kur Patricija Brekte-Pannetjē dzīvo pašreiz – tā ir Siguldas pilsētas ainava ar Gauju, tiltu, mežiem, pilīm, aizsargtorni, bobsleja trasi, bet – sakombinējot to visu ar Visumu. Braukājot siltajās vasaras naktīs ar velosipēdu un supojot apkārtējos Vidzemes ezeros un upēs, pētot zvaigznes un plašo debesu apvārsni, māksliniecei radās ideja uzgleznot savas sajūtas par tukšumu un attēlot pilsētas ainavu, apvienojot to ar nezināmo kosmosa pasauli.

Tā ir mākslinieces interpretācija par Visumu. Viņas gleznās neiedomājamais Visums attiecas uz visu redzamo un neredzamo kosmosu kopumu. Tas ietver zvaigznes, planētas, galaktikas, tukšumu un visu to, kas ir atrodams mums zinātniski izskaidrojamajā pasaulē un arī aiz tās, un mākslinieces darbos tas ietver arī zemūdens pasauli un vietas, kurās viņa ir bijusi un kuras ir uzgleznojusi savos iepriekšējos darbos.

Patricija Brekte-Pannetjē (1981) beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (1999), Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu ar humanitāro zinātņu bakalaura grādu vizuāli plastiskajā mākslā grafikā (2004) un LMA multivizuālās glezniecības nodaļu ar humanitāro zinātņu maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā glezniecībā  (2008). Strādājusi par gleznošanas un grafikas pedagogu, Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”, par muzeja pedagogu Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un šobrīd strādā MIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skolā par pedagogu un izglītības metodiķi, kā arī kopš 2006. gada vada savu mākslas studiju Art Studio Peahen, kura 2017. gadā pārcēlās uz Siguldu. Tajā cauru gadu notiek aktīvas gleznošanas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem, bet vasarās tiek organizētas Grafikas Vasaras Skolas un radošie gleznošanas cikli “Uzglezno Siguldu un vidi ap to”.

Izstāde tapusi ar Siguldas novada pašvaldības finansiālu atbalstu