Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs.

Biļetes cena – no 3 līdz 55 eiro.

Biļetes

Šogad jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi. Pils dārzā būs pieejams arī bezmaksas mūzikas papildpiedāvājums, kā arī restorāni svētku noskaņas radīšanai.

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies piektdien, 29. jūlijā, plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies divi izcili vijolnieki – konkursa “Uzlecošās zvaigznes 2009” Grand Prix un neskaitāmu starptautisko balvu ieguvējs Dainis Medjaņiks (Latvija/Vācija), kā arī jaunā un talantīgā vijolniece Elza Siliņa (Latvija). Koncertā uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas primadonna Jūlija Vasiljeva (soprāns), kā arī Juris Ādamsons (baritons), Ventis Zilberts (klavieres) un Olga Matušenko (Ukraina).

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 15.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks koncerts “Jaunie talanti”, kurā uzstāsies Daniils Kuzmins (baritons), Anna Kubica (klarnete), Bruno Ančāns (trompete), Katažina Dudareva (soprāns), Reinis Rudzītis un Ankits Tripathi (vijole), kā arī Inguna Puriņa (klavieres).

Tāpat sestdien no plkst. 19.45 līdz 20.45 Siguldas pils dārzā bezmaksas koncertā muzicēs čellists Mareks Radzēvičs.

Sestdien plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms svētku centrālais notikums – izcilā itāļu komponista Džakomo Pučīni operas “Bohēma” oriģināliestudējums, kurā galveno lomu Mimī izdziedās Maija Kovaļevska. Iestudējumā būs iespēja dzirdēt vēl vienu spožu opermūzikas pērli – bulgāru tenoru Mihailu Mihailovu, kuru nereti pielīdzina izcilajam itāļu tenoram Lučāno Pavaroti. Tāpat uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas solisti – Jānis Apeinis, Marlēna Keine, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš un Kalvis Kalniņš. Iestudējuma režisors – Edmunds Freibergs, pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Vīne).

“Bohēma” tiek uzskatīta par vienu no Džakomo Pučīni (1858–1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām. “Bohēmas” varoņi ir tipiski 19. gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts – pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt…

No pusnakts par svētku muzikālo atmosfēru parūpēsies “Classic&Jazz” vinila platēs un DJ Mareks Ameriks.

Tradicionāli Siguldas Opermūzikas svētkos 31. jūlijā plkst. 14.00 izskanēs garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur uzstāsies solisti Juris Vizbulis, Aleksandra Špicberga, bet pie ērģelēm – Ingūna Grīnberga.

Savukārt no plkst. 16.45 līdz 17.45 bezmaksas koncertā Siguldas pils dārzā uzstāsies ģitārists Gints Smukais.

Svētki izskanēs 31. jūlijā plkst. 18.00 ar grandiozu Galā koncertu, kurā būs iespēja dzirdēt izcilus operas māksliniekus – Tania Ivanova (Bulgārija), Perīna Madefa (Francija), Dominiks Suttovics (Polija), Mihails Čulpajevs, Rinalds Kandalincevs, Edgars Ošleja, Ilona Bagele, Krišjānis Norvelis, Elza Siliņa (Latvija). Diriģents – Atvars Lakstīgala. Koncertā piedalīsies arī festivāla koris un orķestris.

No plkst. 20.30 līdz 21.30 apmeklētājus priecēs “Classic&Jazz” vinila platēs un DJ Žanis.

Svētku laikā darbosies kafejnīca “Pils dārzs”, gastro grillbārs “Kokos”, viesnīcas “Sigulda” restorāns, alus darītava un virtuve “Valmiermuiža”, kā arī “Bliss galeto”. Savukārt Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijas līdz 10. augustam skatāma kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas kostīmu izstāde. Skaistie tērpi, kas eksponēti koprades laboratorijās, ir no izrādēm “Masku balle”, “Falstafs” un “Toska”.

Opermūzikas svētkus atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Saistītā informācija

Livonijas ordeņa Siguldas pils
Pils Paviljons
Cafe Pils dārzs
Kokos
Viesnīcas Sigulda restorāns
Bliss Gelato
Siguldas Evaņģēliski luteriskā baznīca