Datums:
Adrese:
Cenas:

Dalības maksa pārgājienā: 25 EUR; 10 EUR (7-17.g.v. )

Biļetes

Š.g aprīlī kopā ar Purvu bridējiem būs iespēja nelielā kompānijā doties jaunatklāšanas ekspedīcijā ar purva kurpēm. Šoreiz dosimies uz Vidzemes lībiešu apdzīvoto reģionu, kur vēl nesenā pagātnē cauri purviem vijās ceļi un purva salās slējās viensētas. Skatīsim mazās simtgadīgās purva priedītes, ielīgosim sūnu paklāju un ielūkosimies tumšākajos akačos, lai kliedētu daudzos mītus un baisos nostāstus. Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi būtu pat neiespējami.

Noteikti nepieciešami ūdensdroši apavi (gumijas zābaki vai ar gore-tex membrānu), lai nenobristos slapji jau pirms purva. Pirms pasākuma nosūtīsim precīzākus norādījumus par apavu un apģērba izvēli atbilstoši aktuālajai laika prognozei un apstākļiem purvā.

Pārgājiens paredzēts aktīviem dalībniekiem, maršruts nav īpaši sarežģīts un garš, tomēr jābūt līdzsvara izjūtai, lai šur tur var izložņāt starp un pa cinīšiem, tādēļ jābūt labā fiziskā formā un ieteicamais dalībnieku vecums ir 8-60 gadi.

Jautājumu gadījumā raksti uz e-pastu info@purvubrideji.lv vai zvani uz +371 20120101 (zvani un WhatsApp)

Pārgājiena raksturojums
Ilgums: 3 stundas
Grūtības pakāpe: viegla (iesācējiem var tā nešķist)
Distances garums: ~5 km
Tikšanās vieta un laiks: plkst. 11:00 Lēdurgā (nosūtīsim precīzas koordinātes)
Noslēgums: ap plkst. 15:00
Līdzi jāņem: uzkodas un dzērienu
Kājās jāvelk: pārgājienu apavi vai gumijas zābaki
Izmaksās iekļauts:
– Pārgājiena maršruta sagatavošana
– Purva kurpju piegāde un noma
– Purvu bridēju daudzu gadu pieredze, zināšanas un gidu atbalsts

Ko apskatīt tuvumā?
Lēdurgā blakus senatnīgajai Garlība Merķeļa pamatskolas ēkai atrodas Jāņa Kristītāja pareizticīgo baznīca. Ja iepriekš piesaki vizīti, tad vari apskatīt Lēdurgas dendroparku vai turpat uzspēlēt disko golfu. Straupes virzienā atradīsi Vējiņu pazemes ezerus, Limbažu virzienā Igates pili, Rīgas virzienā Bīriņu pili ar parku un ezeru, savukārt Vidrižos muižas kapliču.

 Būsim dabai draudzīgi! Ekspedīcija notiks ārpus Natura 2000 un īpaši aizsargājamām dabas teritorijām. Sekojam līdzi, lai uzvestos klusi un vidi saudzējoši.