Otro gadu pēc kārtas Krimuldas serpentīna ceļā norisināsies unikāla formāta distanču slēpošanas sacensības – “Red bull Stikla kalns”. Tajās pulcēsies distanču slēpošanas entuziasti un profesionāļi. Šogad, pateicoties labvēlīgām laika prognozēm un sniegotajai Latvijas ziemai, pasākums norisināsies 4.februārī.

“Red bull Stikla kalns” ir izturības sacensības distanču slēpošanā, kur uzvarētājs tiek noskaidrots, slēpojot 800 metrus augšup pa Krimuldas serpentīna ceļu. Savukārt izaicinošākais izturības mērs ir trases 70 metru vertikālais kāpums. Pasākuma dienā norisināsies gan kvalifikācija, gan fināls.

Lai nokļūtu finālā un iegūtu balvas no sacensību organizatoriem un atbalstītājiem, dalībniekiem jāstartē sprinta kvalifikācija, kuras mērķis ir uzstādīt ātrāko finiša laiku 400 metru distancē. Pēc kvalifikācijā uzrādītajiem rezultātiem katrā slēpojumā vienlaicīgi varēs startēt 4 dalībnieki, no kuriem divi ātrākie turpinās dalību izslēgšanas slēpojumos līdz nokļūst fināla četriniekā, taču 3. un 4. vietas ieguvēji katrā slēpojumā no tālākās cīņas izstājas.

Sacensību vērtēšana norisināsies četrās klasēs: tautas klasē sievietēm un vīriešiem (atsevišķi) un sporta klasē sievietēm un vīriešiem (atsevišķi). Dalībai sacensībās aicināti piedalīties jebkura līmeņa distanču slēpotāji, biatlonisti, ziemas orientieristi un šo sporta veidu entuziasti.

Izaicinošās un aizraujošās sacensības vērot un atbalstīt dalībniekus laipni aicināti arī skatītāji, pasākuma organizatori būs parūpējušies par ērtu pieeju skatītāju zonā un labiekārtotu teritoriju.

Dienas kārtība: reģistrācija: plkst. 14.00–15.30; kvalifikācija: plkst. 16.00–17.00.

Reģistrācija sacensībām notiek elektroniski, sportistiem piesakoties šeit līdz 3. februārim plkst. 15.00.

Par dalību sacensībās ir bez maksas, taču šogad sacensību dalībnieku skaits ir ierobežots līdz 200. Dalība sacensībās ir atļauta tikai personām, kuras sasniegušas vismaz 18 gadu vecumu.

Saistītā informācija

Krimuldas serpentīna ceļš