Datums:
Adrese:
Cenas:

Bez maksas

12. novembrī plkst. 11.00 Siguldas Jaunajā pilī notiks cikla “Rīts ar literatūrzinātnieku” noslēguma pasākums, kas veltīts mūsdienu rakstniekiem Siguldas novadā.

Pasākumā piedalīsies pieci autori, kuri kādu savas dzīves posmu saistījuši ar Siguldas novadu, – Inga Ābele, Guntars Godiņš, Artis Ostups, Luīze Pastore un Edvīns Raups. Varēs dzirdēt gan autoru lasījumus, gan literatūrzinātnieces Evas Eglājas-Kristsones vadīto sarunu par radošo darbu Siguldas novadā, aktuālo rakstniecībā un citām tēmām.

Cikla “Rīts ar literatūrzinātnieku” gaitā kultūras centrs “Siguldas devons” sadarbībā ar Latvijas universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniekiem soli pa solim jeb pagastu pa pagastam iepazīstinājis ar personībām, notikumiem, parādībām literatūrā, kas raksturīgas Siguldas novadam. Uzzinājām par to, kādas intrigas slēpjas aiz krāsainajiem Kārļa Cilinska lubu romānu vākiem, kādi bija likteņi Lēdurgas skolas pārziņa Mora trīs talantīgajiem bērniem, kāda mēroga personība slēpjas aiz segvārda Kārlis Dzelzs, kā Mālpils mācītājs vakcinēja pret bakām savu draudzi un daudz ko citu tikpat aizraujošu.

Pasākums norisinās ar Valsts Kultūrkapitāla fonds atbalstu.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” skatāms arī kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā.