Datums:
Adrese:
Kontakti:

Kāds ir Siguldas novads Baltijas vācu acīm? Par to uzzināsim cikla “Rīts ar literatūrzinātnieku” tikšanās reizē ar literatūrzinātnieci Māru Gruduli, kas notiks 13. augustā plkst. 11.00 Mākslu šķūnī, Siguldas ielā 13, Morē.

Ko Krimuldā un Turaidā ieraudzījis vācu mākslas vēsturnieks un gleznotājs Jūliuss Dērings (Julius Döring, 1818-1898)? Kur piestāt un ko apskatīt ceļotājiem iesaka kultūrvēsturnieki Karls fon Lēvis of Menars (Karl von Löwis of Menar, 1855-1930) un Frīdrihs Gustavs Bīnemanis (Friedrich Gustav Bienemann, 1860-1915)? Kāda Vidzemes vidiene palikusi Herberta fon Blankenhāgena atmiņās (Herbert von Blankenhagen, 1892-1985)? Māras Grudules stāstījumā tiks pievērsta uzmanība Baltijas vācu ceļvežiem, ceļojuma aprakstiem un atmiņām par Siguldu un tās apkārtni 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā.

Dr.philol. Māra Grudule ir LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece un LU profesore. Viņas uzmanības lokā ir latviešu literatūra no reformācijas laikmeta līdz tautas apgaismībai 19. gadsimtā, kā arī Baltijas vācu kultūra.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” ir astoņi literatūrzinātnieku stāsti par Siguldas novada literatūras vērtībām. Viena gada garumā uzzinām par to, kādas intrigas slēpjas aiz krāsainajiem Kārļa Cilinska lubu romānu vākiem, kāda mēroga personība slēpjas aiz segvārda Kārlis Dzelzs, kādi bija likteņi Lēdurgas skolas pārziņa Moora trīs talantīgajiem bērniem un daudz ko citu.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” tapis Siguldas Devonam sadarbojoties ar LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” skatāms arī Siguldas Devona facebook lapā.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds