Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Bez maksas

“Gaujas klubā”, Inčukalna pagastā notiks otrais “Rīts ar literatūrzinātnieku”. Šoreiz literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis stāstīs par inčukalniešiem – Doku Ati, Jāni Sudrabkalnu un Leonu Briedi.

“Rakstnieku Doku Ata, Jāņa Sudrabkalna un Leona Brieža dzīvēs Inčukalnam ir nozīmīga vieta. Doku Atis desmit gadus (1893–1903) strādājis vietējā muižā par saimniecības pārzini, satīriski tēlodams muižas darbinieku dzīvi un dažādus notikumus virknē stāstu un fabulu. Doku Atis bijis arī nākamā dzejnieka Jāņa Sudrabkalna krusttēvs. Peiņu (Sudrabkalna īstais uzvārds) ģimene Inčukalna krogā dzīvojusi no 19. gs. 90. gadu sākuma līdz 1902. gadam. Leons Briedis Inčukalnā ir dzīvojis no 60. gadiem līdz 70. gadu vidum, mācījies Inčukalna pamatskolā, beidzis Siguldas 1. vidusskolu. Mūsu novadā tapusī Brieža dzeja pieder pie 70. gadu latviešu lirikas izcilākā devuma,” tā Viesturs Vecgrāvis.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” ir astoņi literatūrzinātnieku stāsti par Siguldas novada literatūras vērtībām. Viena gada garumā uzzināsim par to, kādas intrigas slēpjas aiz krāsainajiem Kārļa Cilinska lubu romānu vākiem, kādi bija likteņi Lēdurgas skolas pārziņa Mora trīs talantīgajiem bērniem, kāda mēroga personība slēpjas aiz segvārda Kārlis Dzelzs, kā Mālpils mācītājs vakcinēja pret bakām savu draudzi un daudz ko citu.
“Rīts ar literatūrzinātnieku” tapis Siguldas Devonam sadarbojoties ar LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu. Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds”

Ieteicams reģistrēt savu dalību klātienes apmeklējumam, rakstot uz: kultura@sigulda.lv.
“Rīts ar literatūrzinātnieku” būs redzams arī tiešraidē – https://www.facebook.com/siguldasdevons/

Pasākumā klātienē varēs atrasties tikai apmeklētāji, kuri uzrādīs derīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu. Pasākuma laikā jālieto medicīniskā maska vai respirators bez vārsta.
Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē: covid19sertifikats.lv.

Atgādinām, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), lai varētu konstatēt sertifikāta atbilstību.

Izpildītājs atbild par epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu, kas veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību, saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu, MK noteikumiem Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, un citiem normatīvajiem aktiem.

Pasākuma laikā var filmēt un fotografēt. Video un foto var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.