Siguldas novada bibliotēka no 9. līdz 31. janvārim aicina aplūkot privātkolekcionāra Roberta Kulpes dažādu valstu naudas kolekciju. Kolekciju veido banknotes un monētas no Latvijas, Eiropas, Āzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas, Austrālijas un Okeānijas.

Izstādes apmeklētājiem tiek piedāvāta kolekcijas interesantākā daļa – monētas un banknotes, kas atklāj katras valsts individualitāti un ir bijušas liecinieces kādiem īpašiem notikumiem.

Kolekcionārs Roberts Kulpe daudzus gadus strādājis par galdniecības pedagogu Rīgā, taču ar savu vērīgo aci uzmanīgi fiksējis notikumus apkārt un vācis par tiem liecības. Tā radušies arī daudzie lietiskie materiāli bagātīgajai izstādei par Dziesmusvētkiem, kas nesen bija apskatāma Siguldas novada bibliotēkā.

Interese par numismātiku viņam radusies jau ļoti sen. Sevišķu uzmanību piesaistīja interesantas, savdabīgas monētas un naudaszīmes no senseniem laikiem vai svešzemju valstīm. Pakāpeniski kolekcija izveidojusies tik plaša, ka caur to iespējams iepazīties ar dažādu tautu ekonomisko un politisko situāciju. Piemēram, Latvijas nauda no Pirmā pasaules kara laikiem, Ulmaņlaiku un pilsētu nauda, ar kuru varēja norēķināties tikai konkrētajā pilsētā – Liepājā, Jelgavā, Ventspilī vai citur. Ļoti vērtīga ir arī polimēru nauda, jo tā ir no plastmasas, piecas reizes izturīgāka par papīru un grūti viltojama.

Lai gan interese par naudu kolekcionāram radusies jau skolas gados, tā nopietni viņš nodevies naudas vākšanai tikai pusmūžā. Interese augusi, tā aizņēmusi diezgan lielu laiku un naudu. Lai varētu monētas un banknotes klasificēt un attiecīgi sakārtot, R. Kulpe pats speciāli šim nolūkam pircis un veidojis albūmus, monētu kabatiņas un stendus. Tas ir tik laikietilpīgs darbs. Darbs, kas veikts pēc sirds aicinājuma.

Izstāde veidota tā, lai katrs apmeklētājs varētu gūt plašāku ieskatu par Latvijā un pasaulē lietotās naudas dažādību un vēsturi.