Datums:
Adrese:
Kontakti:

Dārzkopības sezonas noslēguma pasākums “Rudens stādu parāde 2022”, norisināsies Siguldas Svētku laukumā 17. septembrī plkst. 9:00–16:00.

“Rudens stādu parāde 2022” šogad notiks septiņpadsmito reizi un pasākumā stādu audzētavas no visas Latvijas plašā klāstā piedāvās augļu kokus un ogulājus, dekoratīvos kokus un krūmus, kā arī daudzgadīgās puķes un citus stādus. Rudens stādu parādi iecienījuši dārza mīļi un profesionāļi no Latvijas un tuvākajām kaimiņu valstīm.

Apmeklētājus gaida ne tikai stādu un dārza preču, amatniecības un pārtikas produktu plašs piedāvājums, bet arī brīnišķīga svētku atmosfēra, kuru piepildīs mūzikas skaņas, poniju izjādes bērniem un konkursi apmeklētājiem un dalībniekiem ar balvām no pasākuma atbalstītājiem. Atgādinām, ka rudens, tāpat kā pavasaris ir piemērotākais laiks stādīšanai.

Pasākuma tēma – stādu audzētāji: kūdras vēstneši

Pēdējos mēnešos īpaša uzmanība ir pievērsta kūdrai un kūdras ieguvei, ņemot vērā Eiropas Savienības zaļā kursa prasības. Tāpēc aicinājām arī stādu audzētājiem paust vēstījumus par kūdru un tās nozīmi viņu stādu audzētavās.

Stādu parādē šis brūnais “zelts” vienmēr ir bijis augstā vērtē, tas bijis viesis katrā stādu parādes podiņā ar dekoratīvo augu vai koka stādu. Tieši stādu audzētāji ir tie, kuri zina šī “zelta” patieso vērtību.

A/S “Latvijas valsts meži” Sēklas un stādi ražošanas izpilddirektore Laima Zvejniece atzīst: “Kūdra vienā vārdā ir pamats – bez tās nekā! Ģenētiski augstvērtīga sēkla, kas uzdīgusi kūdras substrātā, ir jaunā meža pamatvērtība un Latvijas valsts un iedzīvotāju bagātība. Meža atjaunošana un apsaimniekošana ir īpaši atkarīga no stādāmā materiāla, lai nākotnē drošu sirdi mežam piešķirtu kvalitātes zīmogu un vairotu Latvijas zaļo bagātību – augstvērtīgus mežus.”

Stādu audzētavas “Dimzas” īpašnieks un Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš uzsver, ka kūdra izsenis bijusi stādu audzētāju kvalitātes garants, lai saknes būtu stingras un augi augtu kupli: “Kūdra ir stādu audzētāju labākais draugs, bez kūdras kā klusā palīga dārzā nav iedomājama arī stādu audzēšanas nākotne.”

“Kūdra ir galvenais ražošanas līdzeklis stādu audzētājiem. Kūdra dod iespēju par adekvātu cenu iegādāties drošu, ērtu un galvenais sertificētu substrātu,” tā Jana Drēviņa, Vīnogu stādaudzētavas Skāduļi īpašniece, kuru papildina kokaudzētavas “Baltezers” vadītājs Varis Kazāks, atzīstot, ka bez kūdras audzētavas darbība būtu praktiski neiespējama.”

Rudens stādu parādē apmeklētājiem tiks piedāvāts:

  • Vairāk nekā 100 stādu audzētāju no visas Latvijas;
  • Konsultācijas stādu audzēšanā, izvēlē un dārza plānošanā;
  • Dārza preču un tehnikas tirdzniecība;
  • Amatnieku un Latvijas ražojumu gadatirgus;
  • Bezmaksas stāvvieta automašīnām;
  • Ieeja bez maksas visai ģimenei.

Stādu parādes ir vienīgie nozares pasākumi, kur apmeklētājiem ir garantija par to, ka piedāvājumā ir tikai Latvijā audzēti stādi. To kontrolē speciāli izveidota ētikas komisija, kas pārliecinās par stādu atbilstību biedrībā pieņemtajai definīcijai “Kas ir Latvijā audzēts stāds?”. Plašāku informāciju iespējams iegūt www.stadi.lv.

Apmeklētājus aicinām ņemt vērā piesardzības pasākumus un  ievērot individuālo atbildību par savu veselību. Pasākuma laikā būs publiski pieejami dezinfekcijas līdzekļi, tāpat lūdzam ievērot distanci pie tirdzniecības moduļiem.

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Stādu parādes tīmekļa vietnē www.staduparade.lv un pasākuma kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. 

Vairāk informācijas: www.staduparade.lv

“Rudens stādu parādi 2022” rīko nodibinājums “Stādu un kūdras inovāciju fonds” (SKIF) sadarbībā ar Stādu audzētāju biedrību un Siguldas novada pašvaldību.