Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Biļetes uz koncertu iegādājamas “Siguldas devona” biļešu kasē.
Biļetes cena – 2.50 EUR, Siguldieša ID kartes īpašniekiem – 2.00 EUR.
Ukrainas iedzīvotājiem, kas patvērumu raduši Siguldas novadā, koncerta apmeklējums ir bez maksas.

Apaļā 60 gadu jubileja Siguldas novada Kultūras centra “Siguldas devons” vecākās paaudzes deju kolektīvam “Sidrabdancis” apritēja 2021. gadā. Tas bija distancēšanās un attālinātas pulcēšanās laiks, tāpēc dejotāji ar nepacietību gaidīja šo pavasari, lai “Sidrabdanča” 61. jubileju atzīmētu tā, kā to neizdevās izdarīt pērn. Un tāpēc aicināts ne vien ikviens latviešu skatuviskās tautas dejas mīļotājs, bet arī “Sidrabdanča” draugu kolektīvi.

Siguldā uzstāsies arī Cēsu deju kolektīvs “Dzirnas”, novadnieki “Labāko gadu Virši” no Inčukalna, Straupes “Munsturis”, Limbažu “Sagša”, Ainažu kolektīvs “Raduraksti”, Saulkrastu “Saulgrieži”, Suntažu “Suncele” un “Vērdiņš”, kas ceļo mēros no Gulbenes. Aprīlis ir mēnesis, kad atzīmēta tiek ne vien “Sidrabdanča” jubileja, bet arī Starptautiskā Dejas diena, ko pasaulē svin 29. aprīlī. Tāpēc ar koncertu dejotāji godam nosvinēs arī to. “Sidrabdanci”, kas tolaik tika dēvēts par “Siguldas kultūras nama vecākās paaudzes deju kolektīvu”, 1961. nodibināja Eleonora Brikmane, ko daudzi siguldieši mīļi dēvēja par Brikmanīti. Enerģiskā dāma pati savulaik bija Rīgas rajona deju virsvadītāja. Ar savu aizrautību pret deju viņa aplipināja daudzus, prasības bija augstas, tāpēc nebija brīnums, ka kolektīvs uzreiz tika pamanīts un augstu novērtēts Latvijas mērogā. Pēc Eleonoras Brikmanes ar “Sidrabdanci” kopā pavadītiem 25 gadiem, kolektīva vadību pārņēma Spodra Tutāne, prasīgumu pret deju savienojot ar lielu cilvēkmīlestību un daudziem sadraudzības pasākumiem. Viņas laikā kolektīvs ieguva skanīgo nosaukumu “Sidrabdancis”, piedalījās arī neaizmirstamajos Dziesmu un deju svētkos, kas sakrita ar valsts neatkarības atgūšanas laiku. Pēc Spodras Tutānes “Sidrabdanci” neilgi kopā saturēja Inga Kalniņa un kolektīva vecākā Velga Vilciņa, bet pēc tam dejotājus vadīja Ilona Šime. Viņas vadībā kolektīvs apguva daudz jaunrades deju. Kad “Sidrabdanča” ceļi ar šo vadītāju šķīrās, 2000. gadā kolektīva priekšgalā nostājās Dagnija Liepiņa, kura to loloja 20 gadu garumā un patiesu sirsnību apvienoja ar prasīgumu pret nopietnu darbu. Jau 16 gadu garumā par dejotāju raito soli rūpējas arī koncertmeistare Viola Lepiksone-Špaca.


Savu 59. gadu “Sidrabdancis” pavadīja ar Gintu Berķi, bet no 2020. gada rudens kolektīvu vada Terēza Jozefa. Viņas vadībā “Sidrabdancis” ir godam izturējis pēdējo divu gadu pārbaudījumus, ne mirkli nezaudējot dūšu un optimismu. “Sidrabdancim 61” būs veltīts latviešu skatuviskajai tautas dejai.