Datums:
Adrese:
Kontakti:

16. maijā plkst. 17.30 Siguldas novada bibliotēkā norisināsies cikla “Sarunas bibliotēkā” tikšanās un sarunas par ceļošanu ar ceļotāju, grāmatu un bloga mugursoma.lv autori Zani Eniņu.

Zane Eniņa ir apceļojusi vairāk nekā 80 valstis, taču Santjago ceļu uzskata par vienu no īpašākajiem. 2022. gada nogalē iznākusī grāmata “Santjago ceļš: plāksteris pēdām un sirdij” vēsta par autores pieredzi, kājām mērojot piecus Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļa maršrutus – gan Rietumeiropā, gan arī nesen izveidoto ceļa posmu Latvijā. Spilgts, neaizmirstams piedzīvojums, kas liek sevi iepazīt dažādos fiziskos un emocionālos līmeņos.

Lasītāji ir iecienījuši Zanes Eniņas grāmatas un ceļojumu aprakstus, kuri iedvesmo celt plecos mugursomu un doties ceļā, lai iepazītu citas valstis un cilvēkus, un ikviens, kas vēl domā par došanos ceļojumā, īpaši Santjago ceļā, šajos stāstos saņem atbildes. Zanes Eniņas grāmatas un stāsti ir labs iedvesmas avots, lai beigtu domāt par iešanu, bet patiesi to izdarītu.

Latvijas Santjago ceļa posmu autore veica 2022. gada vasarā, apzinoties, ka tas būs pirmais Latvijas Santjago ceļam veltītais apraksts, kas nonāks grāmatā.

Zanes Eniņas pirmā grāmata “Nekaunīgais pingvīns” (2020) vēsta par piedzīvojumiem, septiņarpus mēnešus ceļojot pa Dienvidameriku, Lieldienu salu un Antarktīdu un 2022. gadā izdota otrā grāmata “Uz Aļasku un atpakaļ”, kurā autore stāsta par savu ceļojumu ar auto, četros mēnešos šķērsojot Kanādu un ASV, pieveicot 30 000 kilometrus. 

Stāstu vakarā ar Zane Eniņa savu stāstījumu papildinās ar brīnišķīgām ceļojumu fotogrāfijām.