Datums:
Adrese:
Kontakti:

3. oktobrī plkst. 17.00 Siguldas novada bibliotēkā norisināsies “Sarunas bibliotēkā” par grāmatām, smaržām un stāstu. Šoreiz sarunā tiksies rakstniece, smaržu kolekcionāre Dace Rukšāne un tulkotāja, smaržzine Marika Rozenberga.

Saistību starp smaržu un stāstu pamanījusi rakstniece Dace Rukšāne – gan jaunākajam romānam “Džikī”, gan vēl nepabeigtās triloģijas iepriekšējam romānam “Krieva āda” nosaukumā liekot leģendāru smaržu nosaukumus. Nosaukumā liktās smaržas rašanās stāsts ir romāna sižeta būtiska sastāvdaļa, saistība ar maņām arī rakstnieces valodu darījusi ļoti vielisku un juteklisku. Līdzīgi kā romānā “Krieva āda” caurviju motīvs ir leģendārās firmas “Chanel” smaržas “Cuire de Russie”, kuru aromātu dievina galvenā varone Emīlija, arī “Džikī” liktenīga loma ir smaržām. Ar “Guerlain” smaržām “Jicky” Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds “unisekss”, par kuru 70. gadu Rīgā neviens nebija dzirdējis. Vēl nepabeigtā romānu triloģija izstāsta 20. gadsimta vēsturi no sievietes skatu punkta.

Marika Rozenberga ir viena no populārzinātniskā izdevuma “Lielā smaržu grāmata: smaržmīļiem visā pasaulē” tulkotājām un priekšvārda autore. Grāmata izseko pa desmitgadēm, kā mūsdienu pasaulē mainījušās parfimēru radītās smaržas un to vēstījums. “Lielā smaržu grāmata” domāta tiem, kam ir noturīga interese par smaržām un kas vēlas saprast pamatjautājumus. Kopumā 11 nodaļās skaidrots, kā darbojas cilvēka oža, kādas izejvielas tiek izmantotas smaržu radīšanai, aprakstīti zīmoli un parfimēri.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ne vien uzzināt saistību starp stāstu un smaržu, bet arī izsmaržot slavenu parfimēru aromātus.

Dalība pasākumā – bez maksas.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.