Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieejas maksa pasākumā ir ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā:

Pieaugušajiem – 6.00 EUR

Pensionāriem – 4.30 EUR

Pilna laika dienas nodaļas studentiem – 3.00 EUR

Skolēniem – 1.15 EUR

Personām ar III grupas invaliditāti – 0.70 EUR

4. septembrī Turaidas muzejrezervātā notiks sarunas par vēsturi “Latviešu nācija. No tautas uz nāciju”.

Sarunās piedalīsies vēsturnieki un jomas speciālisti no Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta un Vēstures un filozofijas fakultātes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kā arī Turaidas muzejrezervāta – Gvido Straube, Mārtiņš Mintaurs, Aija Priedīte-Kleinhova, Vija Daukšte, Vija Stikāne. Diskusiju vadīs Guntis Zemītis.

Šīs sarunas turpinās jau vasarā uzsāktās diskusijas, ko organizēja Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa “Latvieši – politiskā vai kultūras nācija?” – par vēsturi, kultūras traumām un to dziedēšanu.

Diskusijā tiks runāts par tādiem jēdzieniem kā “tauta”, “nācija”, “kultūras nācija”, “politiskā nācija”, ideju lomu nācijas tapšanā, apgaismības ietekmi, personīgo brīvību kā progresa nosacījumu,  modernās sabiedrības veidošanos, identitāti, varoņu, rituālu un vēsturiskās apziņas lomu nācijas tapšanā. 

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt uzrādot sertifikātu, tikai vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.