Datums:
Adrese:
Kontakti:

30. martā aicinām uz nākamo sarunu ciklā “[Ie]nāc literatūrā”. Šoreiz tēma – dzeja teātrī, sarunas dalībnieki – Guntars Godiņš un aktrise Guna Zariņa. Tāpat kā iepriekš, tikšanās notiks plkst. 18.00 Siguldas Jaunajā pilī un tiešsaistē Siguldas Devona facebook lapā.

Pēdējā gados ir bijušas daudzas izrādes, kas veidotas, izmantojot konkrētu dzejnieku dzeju: “Ziedonis un Visums” (JRT), “Klāvs” (JRT), “Dieviņš pillā” (JRT), “Dzeja” (JRT), “Putn ilgs” (Willas teātris), “Balkons un tilts” u.c.

Dzirdēsit pārdomas, ko aktierim nozīmē dzeja, kā to lasīt, interpretēt, dramatizēt, “uzlikt” uz skatuves. Guna Zariņa arī pati raksta dzeju (meklējiet viņas dzejoļus žurnāla “Žoklis” vēlā pavasara numuru) un atdzejo. Vakarā skanēs gan citu dzejnieku, gan arī Gunas Zariņas dzejoļi un atdzejojumi.    

Kopš 1997. gada Guna Zariņa ir Jaunā Rīgas teātra trupas aktrise. Viņas radošajā biogrāfijā ir spilgtas lomas gan JRT, gan ārpus tā. Guna Zariņa ir viena no izcilākajām kino aktrisēm. 2020. gadā festivāla “Homo Novus” ietvaros viņa radīja savu pirmo monoizrādi “Princeses nekakā”.

Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām Siguldas Jaunajā pilī (Pils ielā 16) plkst. 18.00. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm. Sarunu cikls tiek filmēts un pārraidīts tiešsaistē Siguldas Devona facebook lapā.

Pasākumā Siguldas Jaunās pils Svētku zālē varēs atrasties tikai apmeklētāji, kuri uzrādīs derīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu.

Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē covid19sertifikats.lv.

Atgādinām, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), lai varētu konstatēt sertifikāta atbilstību.

Lūdzam ierasties uz pasākumu savlaicīgi!

Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norises kritērijus, mainoties valstī noteiktajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360.

Pasākuma laikā var filmēt un fotografēt. Video un foto var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

Uz tikšanos Siguldas Jaunajā pilī!