Datums:
Adrese:
  • Pils iela 8A, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:

Siguldas “Valhalla Lounge” notiks cikla “[Ie]nāc literatūrā” aprīļa saruna. Uz to Guntars Godiņš ir aicinājis mākslinieku un daudzu grāmatu ilustratoru Armandu Zelču.

Šoreiz saruna par to, kā top grāmatas mākslinieciskais noformējums, dizains, ilustrācijas. Teksts un bilde, teksts un zīmējums – ir ļoti būtiski komponenti. Armands Zelčs ir mākslinieks, kurš izcili un radoši jūt teksta un vizuālitātes vienotību. Šī gada martā notika ikgadējais grāmatas mākslas konkurss “Zelta ābele”. Izvērtēsim konkursa rezultātus. Vakara gaitā mākslinieks vizuāli rādīs, kā top grāmata.

Armands Zelčs ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Audiovizuālās mediju mākslas nodaļas Vizuālās komunikācijas apakšnozares bakalaura un maģistra programmas un studējis Berlīnes Mākslas universitātes (Universität der Künste Berlin, Vācija) Eksperimentālo mediju katedrā. Kopš 2015. gada docējis Latvijas Mākslas akadēmijas, Vizuālās komunikācijas, KAS (Kustība. Attēls. Skaņa) un Vides Mākslas katedrās. 2019. gadā līdzdibinājis MA POST katedru un šobrīd ir tās vadītājs. Armands Zelčs izstādēs piedalās un tās rīko kopš 2007. gada. Zelčs strādā dažādos laikmetīgai mākslai raksturīgos izpausmju veidos – objekts, instalācija, skaņa, fotogrāfija, sietspiede u.c., ir specializējies grafikas dizaina disciplīnās. Vairākkārt ieguvis Latvijas Grāmatu Izdevēju asociācijas apbalvojumus, bet 2021. gadā saņēmis titulu “Gada mākslinieks” grāmatu dizaina konkursā “Zelta ābele 2020”. Armanda Zelča darbi iekļauti gan LNMM (Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, Latvija), KUMU (Igaunija), Rostokas Kunsthalles (Kunsthalle Rostock, Vācija) kolekcijās, gan arī bijuši apskatāmi daudzās starptautiskās laikmetīgās mākslas izstādēs.

Foto autors: Normunds Brasliņš.

Sarunu cikla “[Ie]nāc literatūrā” norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

______

Jau vairākus gadus dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš Siguldā vada sarunu ciklu “[Ie]nāc literatūrā”. Līdz šim notikušas tikšanās ar dzejniekiem Kārli Vērdiņu, Madaru Gruntmani, Contru (Igaunija), Inesi Zanderi, Susinuki (Somija), Svetu Grigorjevu (Igaunija), Arvi Vigulu, Ingmāru Balodi, Jānu Malinu (Igaunija) u.c.; ar rakstniekiem Jāni Joņevu un Gunti Bereli; ar tulkotājām Silviju Brici, Māru Poļakovu, Ievu Lešinsku, sinoloģi Ievu Lapiņu, valodnieku Valtu Ernštreitu, tulkotāju un dzejnieku no Amerikas Džeidu Vilu (Jayde Will); ar mūziķiem un komponistiem Uģi Prauliņu, Juri Kulakovu, Kristapu Grasi un Zigfrīdu Muktupāvelu; ar literatūrzinātniecēm Evu Eglāju-Kristsoni, Ilvu Skulti un folkloristi Janīnu Kursīti. “Devona” kinozālē skatīta tekstgrupas “Orbīta”veidotā filma, ar kuru iepazīstināja Sergejs Timofejevs un Artūrs Punte. Par dzeju teātrī notikušas sarunas ar aktrisēm Gunu Zariņu un Ingu Alsiņu-Lasmani un aktieri, tulkotāju Gundaru Āboliņu.