Datums:
Adrese:
Kontakti:

26. janvārī, trešdien, plkst. 18.00 Siguldas Jaunajā pilī un tiešsaistē Siguldas Devona facebook lapā notiks trešā tikšanās reize sarunu ciklā “[Ie]nāc literatūrā”. Šoreiz Guntars Godiņš uz sarunu aicinājis dzejnieku, literatūrzinātnieku un šī gada Normunda Naumaņa Gada balvas mākslas kritikā ieguvēju Kārli Vērdiņu un kultūras pētnieku, mūziķi Jāni Ozoliņu. Pasākumā klātienē vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikties, rakstot uz e-pastu: kultura@sigulda.lv

Sarunas gaitā dzirdēsim gan par viesu radošajiem projektiem, gan akadēmisko izglītību literatūrzinātnes jomā Latvijā un ASV. Pasākumā skanēs Kārļa Vērdiņa jaunākie dzejoļi un Jāņa Ozoliņa mūzika.

Kārlis Vērdiņš ir dzejnieks, atdzejotājs un literatūrzinātnieks. Autors sešiem pieaugušo dzejoļu krājumiem, kā arī trīs dzejas krājumiem bērniem. Vairāku literāru apbalvojumu laureāts, tostarp – trīskārtējs Latvijas Literatūras gada balvas saņēmējs. Bijis literatūras žurnāla “Latvju Teksti” redaktors, sastādījis un rediģējis dzejas krājumus u.c. Pētnieks LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtā. Kopš 2016. gada studē salīdzinošās literatūras doktorantūrā Vašingtona Universitātē Sentluisā. Dzeja tulkota daudzās valodās. Sadarbojies ar dažādiem latviešu komponistiem un mūziķiem, rakstot libretus un dziesmu tekstus. Atdzejojis Eiropas un Amerikas autoru dzeju, tulkojis arī Latvijas krievu autoru darbus.

Jānis Ozoliņš ir kultūras pētnieks un mūziķis. Bijis žurnāla “Latvju Teksti” galvenais redaktors. Kopš 2013. gada LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks. Kopš 2021. gada Latvijas Mākslas akadēmijas docents. 2020. gadā Latvijas Universitātē ieguvis doktora grādu literatūrzinātnē. Literatūrpētnieciskās intereses saistītas ar stāstījuma teoriju, prozas retoriku, dzimtes studiju problemātikas un maskulinitātes izpētes jautājumiem. Sastādījis Andras Neiburgas daiļradei veltītu rakstu krājumu (2018). Kopš 2005. gada grupas “Sigma” komponists un solists, kopā ar grupu ierakstījis divus albumus, 2022. gadā paredzēts izdot trešo grupas albumu.

Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām Siguldas Jaunajā pilī (Pils ielā 16) plkst. 18.00. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm. Sarunu cikls tiek filmēts un pārraidīts tiešsaistē Siguldas Devona facebook lapā.

_______________________________________

Pasākumā Siguldas Jaunās pils Svētku zālē varēs atrasties tikai apmeklētāji, kuri uzrādīs derīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu.

Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē covid19sertifikats.lv.

Atgādinām, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), lai varētu konstatēt sertifikāta atbilstību.

Lūdzam ierasties uz pasākumu savlaicīgi!

Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norises kritērijus, mainoties valstī noteiktajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360.

Pasākuma laikā var filmēt un fotografēt. Video un foto var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

Uz tikšanos Siguldas Jaunajā pilī!