Datums:

Jau tradicionāli pavasarī Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Turaidas kalēju Andri Ščeglovu piedalās akcijā “Satiec savu meistaru!” un aicina interesentus īpašā dienā tikties Turaidas smēdē, lai izzinātu senā amata – kalēja darba pamatus, izaicinājumus un pieredzi.

Šogad akcijas laikā 1.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst 16.00 kalējs Andris Ščeglovs Turaidas muižas smēdē sagaidīs visus interesentus, lai iepazīstinātu ikvienu ar seno Turaidas smēdi un kalēja arodu, izstāstītu savu pieredzi, kā arī demonstrētu savas kalēja prasmes.

Andris Šceglovs Turaidas smēdē strādā jau kopš 1998. gada. Divdesmit piecus gadus Turaidā Andris ir gatavojis dažādus paša rokām kaltus metāla darbus, sākot no naglas līdz dekoratīviem liela formāta izstrādājumiem – vārtiem, balkonu margām u.c. Gadu gaitā uzkrātās zināšanas un prasmes ir veidojušas viņu par izcilu meistaru, no kura var mācīties amatu.

Akciju “Satiec savu meistaru!” organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar kultūras institūcijām un pašvaldībām, kurā meistari, amatnieki, muzikanti un tautas teicēji aicina uz bezmaksas nodarbībām, paraugdemonstrējumiem un citām aktivitātēm.