Datums:
Adrese:
Kontakti:

Lai atzīmētu zelta rudens sākumu visā Latvijā, Siguldas novads aicina uz aizraujošu rudens atklāšanas pasākumu sestdien, 23. septembrī – “Rudens karalistes svētki”. Krāšņais pasākums notiks Siguldas pils kvartālā, kur gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem tiks piedāvāta plaša bezmaksas notikumu un izklaižu programma visas dienas garumā.

Plkst. 11.00 notiks svinīgā svētku atklāšana pils dārzā kopā ar folkloras kopu “Putni” un pūtēju ansambli “Sigulda”.

Jau no plkst. 11.00 arī šogad darbosies dizaina un amatnieku rudens tirgus, kas pulcēs amata meistarus no visas Latvijas.

Īpaši pārsteigumi gaidīs mazākos karalistes viesus – Siguldas pils paviljonā plkst. 12.00 sāksies muzikāls uzvedums bērniem “Piedzīvojumi Garšu karalistē”. Tas būs neparasts stāsts par brīnumaino Garšu karalisti, kur iespējams ir viss, bet, vai arī kūka ar pipariem? To palīdzēs noskaidrot Garšu karalistes tēli, kuros iejutīsies tādi Latvijā populāri mūziķi kā Rūta Dūduma, Elza Rozentāle, Normunds Rutulis, Miķelis Vanags, Kristiāns Priekulis, Sigvards Dižais un Nacionālās Mākslu vidusskolas Rīgas baleta skola. Muzikālā uzveduma apmeklējums – bez maksas.

Svētku laikā Siguldas pils kvartālā karalistes cienīgu atmosfēru bērniem uzburs krāsainie burbuļi, spēles, konkursi un Rudens karalistes darbnīcas, kurās bērni varēs ļauties dažādām radošajām izpausmēm, izgatavojot karalistes cienīgus dārgumus – savu kroni vai pat pašu pili.

Ar galma cienīgiem jokiem un karaliskām improvizācijām pasākuma atmosfēru krāšņos komiķis Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens.

Visas dienas garumā Rudens karalistes apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās īpaši svētkiem sagatavotās aktivitātēs – atklāt Siguldas Jaunās pils noslēpumus bezmaksas gidu ekskursijās, izaicināt savus draugus un radus Siguldas pils kvartāla un Livonijas ordeņa pils foto orientēšanās spēlē, kā arī pārbaudīt precizitāti futbolgolfā.

Plkst. 13.00 Siguldas Jaunās pils zālē uz stundu garu semināru tiek aicināti interesenti par Siguldas novada nenovērtējamo zeltu – lapu koku lapām un to izmantošanas potenciālu. Diskusiju “Rudens koku lapu kompostēšana: augsnes bagātināšana un vides ieguvumi”, kurā biedrības “Baltijas Krasti” vides eksperte Maija Fonteina-Kazeka runās par rudens lapu kompostēšanas tehniskajām iespējām, raisot sarunu par vides ieguvumiem un finansiālo izdevīgumu.

Apmeklētāji ir aicināti piedalīties meistarklasēs, apgūstot jaunas prasmes un iepazīstot Siguldas radošā pils kvartāla meistarus un viņu arodus. Interesentiem “Baltu rotu” darbnīcā būs iespēja izgatavot pašiem savu Nameja gredzenu, Spieķu darbnīcā varēs iededzināt un izkrāsot Siguldas spieķīti, savukārt “Ādas arteļa” darbnīcā būs iespēja izgatavot ādas aproci. Dalība meistarklasēs par maksu, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Siguldas rudens karalistes svētkos Siguldas pils kvartāla Dārza mājā būs iespējams apmeklēt Kristīnes Kliginas nesen atvērto darbnīcu “Vieta Nr.6”. Šobrīd mākslas telpā ir aplūkojama Martas Gotlības izstāde “Viņi ir mums blakus”. Izstāde pārsteidz ar putnu daudzveidību krāsu zīmuļu tehnikā. Savukārt Siguldas Jaunās pils izstāžu zālēs aplūkojama keramiķes Diānas Mežeckas izstāde “Kastaņu lietus”.

Savukārt Siguldas pils kvartāla Sarkanajā koka muižā uz izsmalcinātu tējas baudīšanu aicina Siguldas baroneses, kas ļaus iejusties divdesmit minūšu ilgā piedzīvojumā, aizvedot atpakaļ laikā, kad tapusi Siguldas Jaunā pils.

Pasākuma norises vietā no plkst. 14.00 darbosies radio SWH izbraukuma studija, kuras laikā ētera personība Edgars Barbaks uz sarunām aicinās vietējos novadniekus, kopīgi atklājot Siguldas novada rudens fenomena noslēpumu un iepazīstinot ar aktuālo dabas un viesmīlības piedāvājumu šī gada rudens sezonā.

Par karaliski bagātīgām maltītēm un īstenu mūsdienu gardēžu cienīgu ēdienu no plkst. 11.00 līdz 17.00 rūpēsies Siguldas street food svētku dalībnieki – “Bosa Burgers”, “GustameChurros”, “Hugo Food Truck”, “Fish&Chips” – kuri savās ēdienkartēs ir iekļāvuši īpaši izmeklētus piedāvājumus tā, lai padomāts būtu par visiem – gan tiem, kas meklē Latvijā audzēta liellopa gaļas burgeru, gan augu valsts ēdienu cienītājiem. Tāpat padomāts par kārumniekiem, kuri varēs našķoties ar burbuļvafelēm un Bliss Gelato, un “Siguldas saldējuma” aukstajiem kārumiem.

Atbalstot ukraiņu karavīrus cīņā pret Krievijas agresiju, Rudens karalistes svētkus pasākuma apmeklētāji kopīgi pīs maskēšanās tīklu, kas pēc tam tiks nodots aizvešanai Ukrainas aizstāvjiem.

“Rudens karalistes svētki” noslēgsies ar jaudīgu finālu, kad plkst. 20.00 Siguldas pils paviljonā notiks leģendārās poproka grupas “bet bet” koncerts, izskanot tādām iemīļotām dziesmām kā “Kāpēc man nav sarkans mersedess”, “Pieklauvē”, “Man vienalga viss”, “Mana mīļā meitene”, “Vakara vējā” un citām laika pārbaudi izturējušām dziesmām grupas dalībnieku Zigfrīda Muktupāvela, Guntara Rača, Uģa Tirzīša un Andra Alviķa pavadījumā. Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

Pateicoties unikālajai dabai, izteiksmīgajam reljefam un gleznainajam Gaujas plūdumam, Siguldas apkārtne jau vairākus gadsimtus tiek dēvēta par vienu no skaistākajām vietām, kur vērot rudens krāsu spēles dabā.

Uz tikšanos Siguldas “Rudens karalistes svētkos”!