Datums:
Adrese:
Kontakti:

Par godu XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem ir radīts unikāls un iespaidīgs vides objekts “Neapstājies griezies” – kustīgi 3D tautastērpi, kas griežas, reaģējot uz garāmgājēju kustībām. Iespaidīgais vides objekts uzreiz pēc svētkiem, 11. jūlijā, no Esplanādes būs atceļojis uz Siguldu. Atklāšana notiks plkst. 15.00 Siguldas Stacijas laukumā, un to pagodinās Siguldas novada kultūras iestāžu vadītāji, kolektīvu vadītāji, kormeistari un koncertmeistari. Atklāšanā ar savu tautas tērpu dižoties tiek aicināti arī visi pārējie interesenti.

Tirdzniecības centrs “Spice” iestājas par valstiskām un patriotiskām vērtībām, tādēļ XVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus gaidījām ar īpašu pacilātības sajūtu. Papildinot svētku programmu esam radījuši īpašu objektu, stilizētu 3D tautastērpa svārku instalāciju. Iespaidīgā instalācija vēl vairāk izceļ latviešu kultūrvēsturisko krāšņumu, aicinot ikvienu ļauties deju soļiem un iegriezt pašiem Vislatvijas tautastērpu svārkus. Esam patiesi gandarīti, ka šo objektu apskatīt un svārkus iegriezt būs iespēja arī Siguldas novada iedzīvotājiem,” pauž Svetlana Dāboliņa, Tirdzniecības centra Spice un Spice Home mārketinga vadītāja.

Sigulda var lepoties, ka ir pirmā pilsēta no Latvijas reģioniem, ar kuru svārki sāks apceļot Latviju. Tieši tāpēc, pateicībā par ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas uzturēšanā un Siguldas novada tēla veidošanā, uz svārku iegriešanu 11. jūlijā dižoties ir ielūgti arī Siguldas kultūras iestāžu vadītāji un kolektīvu vadītāji, koncertmeistari un kormeistari, kuri piedalās Dziesmu un deju svētkos.

Tāpat aicinām visus pārējos interesentus, īpaši siguldiešus un pilsētas viesus, nākt un dižoties katram ar savu tautas tērpu. Kopīgi godināsim latviešu tradīcijas un vēl mirkli pakavēsimies skaistajos latviešu svētkos, iegriežot kustīgos tautas tērpa svārkus, kuri reprezentē četru Latvijas kultūrvēsturisko novadu tautas tērpu fragmentus.

Kurzemi atspoguļo Bārtas tautas tērpa svārki, Zemgali Platones tērpa svārki, Vidzemi  Kusas tērps un Latgali Kārsavas tautastērpa svārku raksti. Tautas tērpi izvēlēti sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kultūras centru (LNKC), ar kuru palīdzību veikta arī oriģinālo tērpu 3D skenēšana, lai iespējami precīzāk atdarinātu tērpos izmantotos toņus un rakstus.

Svārku instalācija Siguldas stacijas laukumā būs apskatāma un iegriežama jebkuram garāmgājējam līdz 27. jūlijam. Pēc tam tā ceļos tālāk uz Cēsīm un citām Latvijas pilsētām.