Datums:

Lieldienu laikā, no 8. līdz 10. aprīlim, Siguldā jau septīto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls.

Festivāla objekti tiks izvietoti pastaigu maršrutā Siguldas dzelzceļa stacijaMaija parksSvētku laukumskultūras centrs “Siguldas devons”, bet atsevišķi objekti atradīsies arī citviet Siguldas novada teritorijā un iecienītākajās skatu vietās Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Īpašā šūpoļu ceļa karte būs pieejama digitāli – Siguldas novada mobilajā lietotnē.

Šobrīd Siguldā norit aktīva gatavošanās septītajam Šūpoļu festivālam. Tradicionāli būs iespēja izšūpoties dažādās Siguldas šūpoļu festivāla meistaru radītajās šūpolēs, apskatīt mākslinieku veidotos vides objektus, tomēr šogad festivāls pārsteigs arī ar vairākiem jaunumiem.

Sadarbībā ar SIA “Yes We Can” komandu Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tiks radīts īpašs Lieldienu objekts – Latvijā lielākais ziedošais zaķis, kas dāvās lielu prieku, apmeklējot festivālu un iemūžinot atmiņas fotogrāfijās.

Maija parkā “Slackline.lv” un Svētku laukumā igauņu “Kiiking” meistari ļaus festivāla apmeklētājiem piedzīvot un izaicināt gravitācijas likumus, kā arī paši pārsteigs ar elpu aizraujošiem paraugdemonstrējumiem.

“Siguldas devona” zālē “Silva” festivāla apmeklētājus pavasarim modinās mākslinieku Kristiana Brektes un Modra Svilāna skaņas un kinētisko objektu izstāde “Troksnis”.

Savukārt Svētku laukumā būs izvietotas divdesmit tematiskās šūpoles. Katra no tām būs ar savu stāstu, vēstījumu un īpašo māksliniecisko ietērpu. Siguldas iecere ir kļūt par UNESCO radošo pilsētu literatūras jomā, tāpēc Svētku laukuma šūpoļu tematiskā līnija būs balstīta literatūrā. Iešūpojot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa jubilejas gadu, festivāla tematiskās šūpoles vēstīs meistara dzejas, prozas, “Epifāniju” un “Krāsaino pasaku” varoņu piedzīvotos stāstus.

Šūpoļu festivāls sāksies sestdien, 8. aprīlī, ar Latvijā lielākā ziedošā zaķa atklāšanu un tradicionālo Zaķu olimpisko skrējienu, kuram starts tiks dots plkst. 13.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Siguldas Svētku laukumā divas dienas norisināsies Lieldienu tirdziņš sadarbībā ar iniciatīvu “Mūsu Bio Tirgus”. Sestdien, 8. aprīlī, plkst. 13.00–17.00 un svētdien, 9. aprīlī, plkst. 11.00–16.00 apmeklētāji varēs sagādāt gardumus svētku galdam un iegādāties noderīgas amata meistaru radītās lietas mājai un dāvanām, kā arī pašam kļūt par amatnieku Lieldienu “Zum-Zum” ziedoniski izzinošajās un radošajās darbnīcās.

Šūpoļu festivāls radis iespēju atbalstīt ukraiņu kopienu, kas šobrīd par savām mājām sauc Siguldas novadu. Tirdziņa apmeklētāji arī šogad varēs nobaudīt nu jau tik populāro ukraiņu boršču un turpināt kopīgi veidot īpaši Ukrainas uzvarai veltītās šūpoles “Brīvības spārni”.

Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls Siguldā norisinās jau septīto gadu.