Datums:

Kultūras centrs ik gadu jauno sezonu atzīmē septembrī. Un šogad “Siguldas devons” jaunā IV sezona tiks atklāta jau 25. augustā ar laikmetīgo mūziklu “Balss no beletāžas”, kas formas un satura ziņā ir Latvijas skatuvei kas jauns un iepriekš nepieredzēts.

Iestudējums “Balss no beletāžas” ar apakšvirsrakstu “Trīs atrastas balsis, viena pazaudēta opera, daži pārprasti orgāni un divas pašnāvības” ir starpdisciplinārs detektīvs, kurā satiekas laikmetīgās dejas, akadēmiskās, eksperimentālās mūzikas un vizuālo mākslu pārstāvji, lai caur mūziku, kustību un verbālu dialogu kopīgi risinātu jautājumus par sievietes balsi tiešā un pārnestā nozīmē. Angļu sufražiste Emīlija Deivisone, latviešu komponiste Felicita Tomsone un lugas “Pūt, vējiņi!” protagoniste Barba izrādē kļūst par arhetipiskiem tēliem, kas palīdz atklāt  mūsdienās joprojām aktuālo dzimumu vienlīdzības problemātiku.

Izrādes vēstījumā mūsdienu informācijas telpā klejojoši viedokļi, zinātniski un pseidozinātniski apgalvojumi savijas ar arhīvu protokolu tekstiem, seniem avīžrakstiem un Raiņa lugas fragmentiem. Vienlaikus jaundarbs reflektē par mūzikla žanra noteikumiem un meklē tā attīstības virzienus, kā muzikālā, tā horeogrāfiskā izpratnē.

Iestudējumu veido novatorisku, bet jau atzinību guvušu mākslinieku komanda. Horeogrāfija un izpildījums: Inta Balode, Agate Bankava, un Agnese Bordjukova. Dramaturģija: Maija Treile un horeogrāfes. Scenogrāfija un kostīmi: Elīna Valdmane. Mūzika: Platons Buravickis. Izrāde piedalās mūziķi Anna Gāgane (klarnete), Aigars Raumanis (saksofons), Kārlis Rērihs (mežrags), Laura Grecka (mecosoprāns) un Monta Martinsone (soprāns).


Pasākumu producē biedrība “LAUKKU”.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammas “Atbalsts muzikālā teātra žanra attīstībai” ietvaros, Jūrmalas pašvaldība, Siguldas novada pašvaldība, mākslas centrs “Totaldobže” un biedrība “Free Riga“, Valmieras novada pašvaldība, Matīšu Tautas nams.

Publicitātes attēlu autore Elīna Valdmane.

______

Pasākums ir bez maksas un to varēs apmeklēt personas, kas kopā ar personu apliecinošu dokumentu varēs uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimojis pēdējo 6 mēnešu laikā.
Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē: covid19sertifikats.lv.

Lūdzam ierasties laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.