Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

Darbadienās 09.00 – 19.00

Brīvdienās 10.00 – 19.00

Cenas:

Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā

Pieaugušajiem- 4,50 eiro

Studentiem, skolēniem un pensionāriem– 2,50 eiro

Apmeklētājiem ar Siguldas novada ID karti– 1 eiro.

 

No 26. maija Siguldas Jaunās pils salonā būs skatāma stikla mākslinieka un akvarelista Daiņa Gudovska izstāde “Nabassaite”. Izstādē eksponētos darbus iedvesmojusi Gauja, bet Siguldas daba un vide ir impulsu radītājs. Tās nav tikai Gaujas senielejas ainavas, bet gan abstrakti pārdomu brīži, māksliniekam esot saiknē ar savu līdzgaitnieci – upi Gauju.

Par izstādes konceptu mākslinieks raksta: “Gauja – mana nabassaite. Metafora, kuras pavadā un sazobē es izdzīvoju savu fiziskās un mentālās, emocionālās sajūtas satvaru. Šī ainava, fenomens, kas cilvēku un dzīvo būtni būtiski skar. Un tomēr, tā, šķiet, nepakļaujas nekādām definīcijām, vienīgi filozofiskā apsvērumā tā varētu atklāt savu patiesību. Lai definētu Gaujas ainavu, jāsāk ar šī jēdziena saikni ar vidi un pasaules eksponēšanu. Gaujas vides inspirētas vizuālas ainavas – mani subjektīvo emociju pārnesumi, ne tiešas, reproducētas diagrammas un naratīvi.”

Dainis Gudovskis ir zināmākais Latvijas stikla mākslinieks gan Latvijā, gan pasaulē. Mākslinieks ir dzimis Siguldā. Kopš 1988. gada ir Latvijas mākslinieku savienības biedrs, kopš 1980. gada piedalās starptautiskās izstādes, plenēros un simpozijos visā pasaulē. Līdzās unikāliem autordarbiem stiklā Dainis Gudovskis praktizē gleznošanu akvareļtehnikā, jau ilgāku laiku piedaloties un gūstot atzinību ar saviem akvareļdarbiem izstādēs un konkursos Latvijā un ārvalstīs.