Datums:
Adrese:
  • Leona Paegles iela 3, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
Kontakti:

Ceturtdien, 14. septembrī, plkst. 13.00 Siguldas novada bibliotēkā Dzejas dienu ietvaros viesosies rakstniece Ieva Samauska. Tikšanās laikā iepazīsimies ar rakstnieces dzeju bērniem. Pasākuma mērķis ir popularizēt Dzejas dienu tradīciju un veicināt interesi par mūsdienu bērnu dzeju. Pasākuma mērķauditorija ir 1. līdz 4. klašu skolēni.

Ieva Samauska ir viena no populārākajām un ražīgākajām mūsdienu latviešu bērnu literatūras autorēm. Sākusi publicēties 2004. gadā ar grāmatu “Starp diviem sirdspukstiem”. Jaunākajā latviešu bērnu literatūrā debitējusi ar dzejoļu krājumu “Kā uzburt sniegu” (2006). Rakstnieces populārākie darbi ir “Labākā dāvana”, “Kad aizmūk B un iemīlas V”, “Čarlīnes deguns”, “Muša, kura gribēja būt lidmašīna”, “Skaļā klase”, “Pilsēta no A līdz Z”, “Betijas sarunas jeb Kā es piedzimu”, “Kā uzburt sniegu”, “Starp diviem sirdspukstiem”,“ Kas tu būsi, kad izaugsi jeb Bērnudārza noslēpums”, “Kas tu būsi, kad izaugsi jeb Ceļojums ar noslēpumu” un citi. Viens no autores jaunākajiem darbiem “Soliņš un miskaste” ir iekļauts šī gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā.

2015. gadā saņēmusi “Pastariņa prēmiju” par darbiem “Kad kaķēnu sauc par pelīti?”, “Ķiķināšanas gadalaiks”, “Oliņš Boliņš sēž uz soliņa”. Jāņa Baltvilka balvai literatūrā nominētas viņas grāmatas “Eņģelītis”, “Ķiķināšanas gadalaiks”, “Govs uz bagāžnieka”, “Oliņš Boliņš sēž uz soliņa”, pēdējā no kurām 2015. gadā bija nominēta arī Latvijas Literatūras gada balvai.