Datums:
Adrese:
Kontakti:

Sigulda ir mīlētākā pilsēta Latvijā un, lai nobaudītu Siguldas novadā radītos labumus un iemīlētos tās tūrisma piedāvājumā, tiekamies 1. oktobrī Kalnciema kvartālā, kur norisināsies Siguldas novada diena.

Pasākums Kalnciema kvartālā notiks visas dienas garumā un jau no plkst. 10.00 varēs iegādāties Siguldas novada uzņēmēju ražotu produkciju un amatnieku darbus. Dalībai tirgū pieteikušies vairāk nekā 20 uzņēmēji. Radošas aktivitātes bērniem, siguldiešu muzikālie pārsteigumi un mākslinieku meistarklases ir tikai daļa no gaidāmajiem notikumiem.

Novada diena tiks atklāta ar folkloras kopa “Mālis” priekšnesumiem, kuru brīvā un radošā atmosfērā nomainīs folkloras kopa Lielie Putni un Putni”. Kopas dalībnieku roku darbs būs novērojams gan tērpos, gan instrumentos.Tautas lietišķās mākslas studija “Urga” demonstrēs īpašu zeķu adīšanas prasmi ar lielajām koka adatām un aicinās to izmēģināt ikvienam tirgus apmeklētājam adītprieka rosināšanas darbnīcā. Būs padomāts arī par radošām un interesantām aktivitātēm mazajiem Kalnciema kvartāla apmeklētājiem. Keramikas studija Mālpils” piedāvās katram pašam izveidot savu māla rotu. Kopā ar Siguldas pils kvartālā darbojošos papīrmākslas mākslinieci Zinu Ceski apgleznosim Siguldas novadu. Kalnciema kvartāla iekštelpās darbosies arī Alīdas Lindes lietišķās mākslas studija ar jostu aušanas darbnīcu ar celu dēlīšiem un jostiņstellēm. Ar īpašu video demonstrāciju un tušas meistarklasi pie varena saimes galda gaidīs māksliniece Eva Vēvere.

Tirgus laukumā savukārt būs sabraukuši tādi novada pārstāvji kā dabas laboratorija “DABLAB” ar aukstā spieduma sulām, “Misters Biskvīts” ar svaigi ceptām kūkām, Kussh Brewery” ar alus un bezalkoholiskiem dzērieniem. Nu jau plašais Siguldas novads var lepoties arī ar saviem bioloģiskajiem lauksaimniekiem un zemniekiem, piemēram “Ekoloģisks.lv”, kas šoreiz tirgū aicinās degustēt ne tikai dārzeņus, bet arī Siguldā radītu kombuču. Savukārt tie, kas meklēs īsta gelato garšu, zina, ka tādu varēs nobaudīt pieBliss Gelato”, kas Kalnciema kvartālā sola atvest arī kādu jaunu garšu. Ēdinātāju rindas papildinās franču krepes jeb pankūkas no “CheFrance”, kuras jūsu acu priekšā pagatavos šefpavārs no Francijas. Visas dienas garumā apmeklētājus sagaida degustācijas, bišu vaska rituļa cilāšanas izaicinājums, īsta bišu stropa apskate, piparkūkas un svaiga, maizes krāsnī cepta rupjmaize. Tirgotāju vidū būs sastopami arī Siguldā tapušas Murano stikla rotas un aksesuāri no Edivetro” zīmola.

Pēcpusdienā visi aicināti uz lustīgās muzikālās apvienības no Siguldas – “Zelta kniede” koncertu. Kad Kalnciema kvartālu piepildīs jautras melodijas un dejas, ar novada tūrisma piedāvājumu un jaunumiem iepazīstinās Siguldas novada Tūrisma informācijas centra pārstāvji. Par dienas neformālo gaisotni, konkursiem ar rudenīgām balvām no Siguldas un novada rūpēsies siguldietis, mūziķis un pasākumu vadītājs Juris Lisenko.

Programma:

Plkst. 10.00 uz skatuves uzstāsies folkloras kopa “Mālis”

Plkst. 11.00 muzicēs folkloras kopas “Lielie Putni” un “Putni”

Plkst. 13.00 grupas “Zelta kniede” koncerts

Plkst. 10.00-14.00

Alīdas Lindes lietišķās mākslas studijas vadībā varēs mācīties jostu aušanas tehniku ar celu dēlīšiem un jostiņstellēm

Tautas lietišķās mākslas studija “Urga” vadīs adītprieka rosināšanas darbnīcu un ikvienam būs iespēja izmēģināt adīšanu ar lielajām koka adatām

Pie keramikas studijas “Māl-pils” varēs iegūt jaunas rotas māla rotu vēršanas darbnīcā

Plkst. 10.00-16.00

Notiks papīrmākslinieces Zinas Ceskes darbnīca

Pie mākslinieces Evas Vēveres notiks tušas darbnīca, kurā būs iespējams radīt oriģinālus mākslas darbus