Datums:
Kontakti:
Darba laiks:

e skatāma līdz 2021. gada 31. decembrim.

Jau kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem tradicionāli Vidzemes mākslinieki apvienojas kopējā izstādē, kurā pie sevis māksliniekus pulcē kāda no Vidzemes pilsētām. 2021. gadā tā ir Gulbene – pilsēta 145 m virs jūras līmeņa. Siguldas novada mākslinieki, pārstāvot novadu, piedalās virtuālajā izstādē “145 M VIRS JŪRAS LĪMEŅA”, kura apskatāma šeit.

Šī gada izstādes “145 M VIRS JŪRAS LĪMEŅA” vadmotīvs ir PILSĒTA. Konkrētā tēma ir veltījums pazīstamajam novadniekam-akvareļglezniecības meistaram JĀNIM BREKTEM, kuram 2020. gadā apritēja 100 gadi. Izstādei pievienoto vērtību sniedz arī Jāņa Brektes dzimtas mākslinieces – meita Ilona Brekte un mazmeita Patricija Brekte-Pannetjē.

Sigulda ar Gaujas senieleju un tās krāšņumu jau gadsimtiem ir iedvesmojusi  māksliniekus, rakstniekus un dzejniekus radīt. No Siguldas novada mākslinieku vidus izstādē apskatāmas Dinas Dubiņas emaljas lielformāta gleznas no sērijas “Stihijas”, Zandas Pučes sērija “Elmārs Dārziņš 40. gados” , Ārijas Bērzes kinētiskais vides objekts – puzurs “Mainīgā kustība”, Patricijas Brektes-Pannetjē glezna “Zelta rudens no gaisa balona”, Elmāra Gaigalnieka glezna “Mirāža” un Vitas Kerijas Vīksnes glezna “Apsolies tai saulei debesīs…..”.

Izstādi piedāvā izjust, izbaudīt un piedzīvot dažādos veidos Apmeklējot mājaslapu (darbojas gan datoros, gan viedierīcēs).

Izstāde skatāma līdz 2021. gada 31. decembrim.