Datums:
Adrese:
Cenas:

Bezmaksas.

3. jūnijā pulcēsimies kopīgos Siguldas svētkos, aicinot iedzīvotājus un novada viesus dažādās Siguldas pilsētas vietās noskaņoties vasarai. Iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja iepazīt labākos svinēšanas stāstus varenā kopā būšanā – mūzikā un garšās. Svētku laukumā atgriežas preču zīmes “Radīts Siguldā” parāde, un pirmo reizi svētku programmā notiks zaļumballe senioriem Siguldas tirgū.

No plkst. 10.00 iedzīvotājus modinās Siguldas novada muzikālie kolektīvi, bet no plkst. 11.00 līdz 13.30 dzelzceļa stacijas laukumā notiks mazo siguldiešu sarūpēts koncerts un radošās darbnīcas bērniem. Stacijas laukumā varēsim vērot pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” īpašo defilē programmu, deju kolektīva “Vizbulīte”, pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” dejotāju, vokālās studijas “Siguldiņa” & Shipsea un bērnu vokālā grupas “Zibsnis” priekšnesumus, just līdzi sporta deju dejotājiem un Uģa Eihvalda bungu priekšnesumam.

No plkst. 9.00 Siguldas svētku lieltirgus un “Zum zum” radošā darbnīca bērniem Siguldas tirgū, bet plkst. 13.00 turpat pirmo reizi svētku ietvaros notiks zaļumballe senioriem kopā ar folkloras draugu kopu “Brička”.

Svētku programma turpināsies Svētku laukumā, kur plkst. 14.00 sāksies preču zīmes “Radīts Siguldā” svinīgā parāde. Tai pieteikušies jau 22 uzņēmumi. Vienlaikus sadarbībā ar “Kūkas gardas” notiks konkurss “Tava Kūku karaliene” ar 20 izcilu konditoru, amatieru un kūku mīļu meistardarbiem. Paredzēta arī degustācija un skatītāju balsojums.

Plkst. 14.00 Svētku laukumā uz garšas parādi aicina restorāni “Kungu Rija”, “Entresol”, “Kokos”, “Ferma”, “Hotel “Sigulda” restorāns” un “Kaķu māja”, piedāvājot īpašo “Svētku restorāna” piedāvājumu. Turpat uz lielās svētku skatuves īpašs notikums – savas durvis vērs “Brīnumskapis”. Tieši plkst. 14.00 piestās Simtkājīša vadītais vilciens un uz skatuves kāps visa “Brīnumskapja” muzikālā komanda ar deju skolotāju Kodi priekšgalā.

Vienlaikus tiks piedāvātas vides izglītības aktivitātes zonā “Svini. Domā. Dzīvo zaļi”. SIA “Jumis” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu iedzīvotājiem piedāvās dažādas interesantas aktivitātes, lai ikviens varētu pārbaudīt savas zināšanas atkritumu šķirošanā. “Jumis” aicina ikvienu – gan mazu, gan lielu – meklēt Latvijas Zaļā punkta telti un izmēģināt savus spēkus pareizā atkritumu šķirošanā, kā arī iegūt vērtīgus padomus, kā ikdienā pareizi un videi draudzīgi atbrīvoties no radītajiem atkritumiem. Nodibinājums “Eko forums” un biedrība “Baltijas Krasti” projekta “Cik maksā daba?” ietvaros piedāvās interaktīvas spēles, kas ļaus izzināt dabas vērtības un to nozīmi.

Savukārt “ZAAO” pasākumā kopā ar Skudru Urdu piedāvās darboties praktiski, lai iegūtu vairāk prasmju zaļākai dzīvošanai. Biedrība “Baltijas krasti” ar projekta “Cik maksā daba” aktivitātēm, izmantojot lielformāta spēles, piedāvās izzināt un novērtēt dabas vērtības.

Plkst. 15.00 Svētku laukumā īpašā aktivitātē “Noskaņojies vasarai” būs iespēja baudīt Igaunijas laikmetīgā cirka kompānijas “Big Wolf” izrādi “Trīs māsas”. Projekta pamatā ir gaisa disciplīnas (šūpuļtīkls, stīpa) un roku stāvēšana/akro-deja apvienojumā ar asprātīgu komēdiju, kas papildināta ar sociālu kritiku un izdejota ar tautasdziesmām un eposu stāstiem. Veidojot izrādi, komanda pētījusi vecās ziemeļu tradīcijas par laulībām, sieviešu lomu mājsaimniecībā, kāda veida sieviete bija vēlama vecajos laikos un kā tā ir mainījusies (vai nav mainījusies) mūsdienās. Izrādes ilgums – aptuveni 45 minūtes.

Plkst. 16.00 visi aicināti uz Raiņa parku, kur notiks aktīvās atpūtas parka atklāšana. Tās laikā tiks piedāvāti triku paraugdemonstrējumi, drošības instruktāža un konkursi. Īpašie viesi būs Siguldas hip-hopa mūzikas pārstāvis Eksis un “Diverse Styles Crew – Breaking Team”. Pasākumu Raiņa parkā vadīs Einārs Lansmanis (coach Einārs).

No plkst. 18.00 dzelzceļa stacijas laukumā sāksies pulcēšanās svētku gājienam. Plkst. 19.00 svētku gājiens virzīsies pa Pils, Raiņa un Cēsu ielu līdz Svētku laukumam. Tradicionāli svētku gājiens noslēgsies visiem dalībniekiem vienojoties kopdziesmā “Zied ievas Siguldā”.

Svētki turpināsies Svētku laukumā kopā ar dziedātāju Būū, grupām “Astro’n’out” un “Mazais Princis”, kā arī svētku izskaņā ar maestro Raimonda Paula mūzikai veltītu disko vakaru, kurā īpašais viesis būs leģendārais Žoržs Siksna, bet Aijas Kukules, Noras Bumbieres un Ulda Stabulnieka lomās iejutīsies Elza Rozentāle un Kristians Kareļins.

Svētku laikā būs skatāmas vairākas izstādes:

  • Daigas Krūzes izstāde “Tu esi koks, putns vai kalns”, kurā eksponētie darbi tapuši, iedvesmojoties no Siguldas vietējās ainavas, būs apskatāma “Siguldas devonā”;
  • Egijas Danbergas izstāde “Sarunas ar matēriju” būs apskatāma Siguldas Jaunās pils salonā;
  • koprades laboratorijās varēs apskatīt Mālpils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu Ances Evas Paulovičas, Martas Ģērmanes un Ērikas Rupeikas izstādi “Pilnais tukšums”;
  • biedrības “Cerību spārni” ceļojošā izstāde “Mēs esam un varam” ar 30 skaudriem un mīlestības pildītiem stāstiem par cilvēkiem ar invaliditāti būs skatāma Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Amatiermākslas kolektīvu sniegumu šovasar varēs vērot Siguldas novada Dziesmu un deju svētkos, kas notiks 18. jūnijā Inčukalnā Aleksandra parka estrādē. Tāpat atgādinām, ka tradicionālajos pagastu svētkos tiksimies visas vasaras garumā!