Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P. 10.00 – 17.00
O. 10.00 – 17.00
T. 10.00 – 17.00
C. 10.00 – 17.00
Pk. 10.00 – 17.00
S. 10.00 – 17.00
Sv. 10.00 – 17.00

Cenas:

Pieaugušajiem – 3.50 EUR**
Pensionāriem – 2.15 EUR**
Pilna laika studentiem /uzrādot studentu apliecību vai ISIC karti/ – 1.50 EUR**
Skolēniem – 0.70 EUR**
Personām ar III grupas invaliditāti – 0.30 EUR
Ģimenei (2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērni vecumā no 7 g. līdz 18 g.) – 6.40 EUR*
Ģimenei (1 pieaugušais un 2 vai vairāk bērni vecumā no 7 g. līdz 18 g.) – 3.70 EUR*
Tradicionālā kultūras mantojuma un muižas amatu demonstrējuma apmeklējums –1.15 EUR
Ziemas sezonā transportlīdzekļu novietošana stāvlaukumā pie muzejrezervāta – bez maksas

*Ģimenes biļeti var iegādāties ģimene, kurā ir 1-2 pieaugušie un 2 (vai vairāk) bērni līdz 18 gadu vecumam, vai viena daudzbērnu ģimene , kuras aprūpē ir trīs vai vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam (tai skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni), vai bērni līdz 24 gadu vecumam, ja bērns iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību un kāds no pavadošajiem vecākiem uzrāda Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un personu apliecinošu dokumentu vai daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošus dokumentus.
**Uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un personu apliecinošu dokumentu vai daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošus dokumentu tiek piemērota 50% atlaide no apmeklējuma biļetēm.

Turaidas muzejrezervātā ir apskatāma, sadzirdama, sajūtama un, pašam apmeklētājam līdzdarbojoties, izbaudāma brīvdabas kinētisko objektu izstādeSkanošo puzuru dārzs saules gada ritmos”.
Tradicionāli puzuris ir svētku sakrālais centrs. Vizuāli un emocionāli uztverot, var sakārtot domas, sajust saules gada ritējumu un pasaules kārtību. Puzura klātesamība telpā rosina cilvēku atcerēties pagātni, pārdomāt iepriekšējā gadā paveikto un rast jaunas ieceres nākotnei. Tradicionāli puzuris rotāja telpu, kurā notika arī ziemas maskošanās rituāli, spēles, rotaļas, muzicēšana un dejas. Turaidas muzejrezervāta puzuru izstāde ir veidota tā, ka, ikviens līdzdarbojoties brīvā dabā, var izbaudīt svētku sajūtu, saistībā ar skaņu un kustību. Puzuri veido saspēli ar koku zaru žuburiem uz debess fona. Izstāde būs labi baudāma gan ziemas dienas gaismas niansēs, gan vakara krēslā krāsainu prožektoru staros. Iedvesmojoties tradīcijās un latviskajā dzīvesziņā, vairākus izstādes lielformāta puzurus ir projektējis dizainers Andrejs Broks, bet tos izgatavojuši meistari Andris Roze un Santis Puriņš. Izstādē būs apskatāmi arī Turaidas muzejrezervāta darbinieku veidotie puzuri.
Dažiem puzuriem būs arī muzikāla dimensija, kuru varēs izbaudīt ieejot to vizuālās uztveres laukā. Apmeklētājiem būs iespēja saklausīt mūziku vēja skaņās, gan dzirdēt Kaspara Tobja komponēto mūziku, gan pašiem veidot skaņu modulācijas vai pat melodijas saistībā ar Edija Eversa un Jurģa Jansona izveidoto iekārtu, kā arī, pašiem kustoties zem puzura, radīt mūziku, kuram mašīnredzes risinājumu veidojis programmētājs un horeogrāfs Krišjānis Šimis.
Turaidas muzejrezervāta muzejpedagoģe Margita Poriete izstādes idejas autore saka: “Skanošais puzuru dārzs saules gada ritmos” aicina ikvienu izkustēties no ikdienišķā, redzēt, pārdomāt, dzirdēt un baudīt Ziemassvētku prieku vizuāli krāšņā vidē Turaidā, ko simboliski tulkojumā no lībiešu valodas sauc par Dieva Tora dārzu. Tiekamies Turaidā! ”
Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.