Datums:
Adrese:

No 15. jūlija Koprades laboratorijās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā apskatāma izstāde “Aspazija. Vētra”, kura vēsta par Aspazijas personības un daiļrades “vētrainajām šķautnēm”, uz cilvēktiesībām orientēto ideju novitāti un šo ideju pārmantojamību un aktualitāti mūsdienās.

Izstāde bija skatāma Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā 2019. gada vasarā un iekļāvās starptautiskajā mākslas biennālē “Marīna 2019”, kuras ietvaros Jūrmalas muzejos un mākslas telpās norisinājās jūras tematikai veltītas mākslas izstādes, meistarklases un nodarbības ģimenēm. 

Vētras motīvs, kas raksturo dzejnieces izpausmes dažādās dzīves jomās, izmantots par ietvaru, lai izstādē atspoguļotu Aspazijas kā literātes, sabiedriskas darbinieces un dzīvesbiedres vētraino personību, viņas pausto ideju iespaidu uz sabiedrisko domu Aspazijas dzīves laikā un to nozīmi mūsdienās.

“Aspazija – kaislīga, emocionāla, augstiem ideāliem piepildīta personība. Nevienā no dzīves jomām nav vērojama remdenība un samiernieciskums, vienmēr tiekšanās uz izaugsmi, pilnību, dziļumu, skaidrību, jūtu tīrību. Reizēm kā vētrai laužot ceļu iestagnējušu uzskatu biežņā un mainot sabiedrības morāles toni, cīnoties par ikvienas sievietes tiesībām pašnoteikties. Ar Aspazijas laika sociālo realitāti un sabiedrisko domu mums aizvien ir daudz vienojošu lietu, savukārt jūtu pasaulei laika robežu nav – Aspazija ir ļoti aktuāla. Domāju, ka ikviens iegūs kādu rosinošu sajūtu vai domu,” vēsta izstādes satura autore Linda Grīnberga.

Tā kā Izstāde ir mēģinājums atklāt Aspazijas spilgto un drosmīgo pašizpausmi, rosināt domāt par šodienas aktualitātēm un vajadzībām, kā arī iedvesmot apmeklētāju savas pārliecības vētrainākai nostājai, dosim iespēju ikvienam iesaistīties radīšanas procesā: Aspazijas dzejas rindas kalpos kā ietvars, lai rosinātu ikvienu uz trotuāra stacijas laukumā turpināt domu.

Izstāde Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā skatāma līdz 2021.gada 31. augustam.

Saistītā informācija

Stacijas laukums un Laimas pulkstenis