Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieeja koncertā bez maksas

Lai apmeklētu pasākumu, lūgums iepriekš kultūras centrā “Siguldas devons” izņemt ieejas kartes

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu Siguldā svinēs ar etnomūzikas grupas “Tautumeitas” muzikālajiem stāstiem koncertprogrammā “Skrejceļš”. Koncerts kultūras centrā “Siguldas devons” norisināsies 18. novembrī plkst. 18.00.

“Tautumeitas” ir etnomūzikas meiteņu grupa no Latvijas, kuras sastāvā ir sešas dziedātājas – Asnate, Aurēlija, Laura L., Ilona, Laura V. un Gabriēla. Meitenes izmanto latviešu tautasdziesmu melodijas un tekstus, veido spēcīgas harmonijas un sakausē tās ar mūsdienīgiem bītiem un skaņām, veidojot maģisku un spēcīgu jaunu latvisko skanējumu.

Meitenes ir radošas arī ar savu vizuālo tēlu – viņu tērpi un kroņi atspoguļo to, cik tuvs patiesībā ir “tradicionālais” un “futūristiskais”. Viņu izskats ir kosmisks, tomēr reizē arī autentisks, spēcīgs un sievišķīgs.

Grupas debijas albums ar nosaukumu “Tautumeitas” ieguva Latvijas mūzikas ierakstu balvu “Zelta mikrofons” kategorijā “Gada tautas/pasaules mūzikas albums 2018”, bet albums “Dziesmas no Aulejas” ieguva balvu kā labākais “Folk/Pasaules mūzikas albums 2020”.

Latvijas Radio 2 rīkotajā Muzikālās bankas dziesmu konkursā “Gada vērtīgākā dziesma 2021” sadarbībā ar mūzikas grupu “Prāta Vētra” tapusī dziesma “Tur, kur Dieva kamanas slīd” ieguva titulu “Gada vērtīgākā dziesma 2021”.

Grupa ir arī četrkārtīgi ieguvusi Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks”.

“Tautumeitas” ir sadarbojušās ar populāro latviešu mūzikas producentu Reini Sējānu, kā arī zviedru komponistu un mūzikas producentu Povelu Olsonu.

Grupa uzstājas ne tikai Latvijā, bet ir koncertējusi arī tādās valstīs kā Ķīna, Japāna, Krievija, Šveice, Vācija un Polija.

2022. gada pavasarī apvienībai iznācis jaunākais albums ar nosaukumu “Skrejceļš”, kurš vasaras izskaņā tika izdziedāts plašākai auditorijai lielkoncertā Skultes ostā.

Latvijas Valsts svētkos grupas “Tautumeitas” jaunākais veikums, koncertprogramma “Skrejceļš” izskanēs arī uz “Siguldas devona” skatuves, aicinot ikvienu novada iedzīvotāju un tā viesus smelties latvisko spēku un pārliecību mūzikas maģiskajā vēstījumā.