Datums:
Adrese:
Kontakti:

Turaidas muzejrezervātā notiks brīvdabas pasākums “Šodien muiža pieder bērniem: siena pļava Turaidā”.

Daudzveidīgās norisēs ģimenes ar bērniem varēs izzināt siena labās īpašības, piedalīties siena pļavā noderīgo darba rīku izgatavošanā, pastrādāt ar senajiem darba rīkiem, sakraujot sienu zārdā, kopīgi izgatavot siena dekoru, rotājot to ar liepu lūkiem, kā arī izdziedāt siena pļavas dziesmas un stiprināt spēkus siena pļavas rotaļās un spēlēs.

Vasaras pilnbriedā pļava ir gatava pļaušanai. Īstā laikā nopļauta pļava, kuras zāle žūstot pārtop sienā, ir bagāta ar nepieciešamajām barības vielām mājdzīvniekiem. Ēdot vērtīgu sienu, tie iegūst spēku un veselību, govis dod labu pienu. Zināšanās par sienu dalīsies zemnieks Atis Vērmanis izzinošās, atraktīvās darbnīcās “Kas ir siens? Kādēļ siens jāsagādā? Siena matemātika”.

Bērni varēs piedalīties liepu lūku plēšanā, ko ierādīs muzeja Kultūrvides darbinieks Sergejs Gulbis. Darbnīcā tiks izveidots svarīgs siena laika darbarīka atdarinājums – siena dakšas. Šajā darbnīcā iegūtos liepu lūkus varēs ieaust siena segā, jo blakus atradīsies liela dekora veidošanas darbnīca “Pļavas audi, liepu raksti”, kuru vadīs muzeja speciālistes Margita Poriete un Daiga Kļaviņa.

Būs iespēja noskaidrot, kas ir “cisu maiss” un izmēģināt tā pielietojumu praksē.

Kopā ar Pētniecības un ekspozīciju nodaļas vadītāju Jolantu Dukaļsku varēs noskaidrot, kādus darbarīkus lietoja senāk, kā tos gatavoja. Darbnīcā “Skaista pļava, kad nopļauta, kad samesta kaudzītē” darbus pļavā demonstrēs un ierādīs muzeja speciālistes Ija Kivlina, Ieva Viļuma un Dainis Bernhards. Darbarīku atdarinājumu – siena dakšas – varēs izveidot kopā ar Sergeju Gulbi, bet par muzikālo pavadījumu rūpēsies muzikante Aiga Auziņa.

Siena pļavas darbnīcu laikā būs pieejama ekspozīcija Klaušinieku mājā “Klaušiniesks. Saimnieks. Pilsonis”, kurā varēs iepazīt senos lauku darbus un zemnieku dzīvesveidu.