Sporta līdzjutēji aicināti sestdien, 19. augustā, doties uz Siguldas pusi, kur pilsētā un tās apkaimē norisināsies vēsturiskā “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciena (UCI 2.2 kategorija) otrais posms. Sacensībās startēs arī Latvijas Nacionālā izlase.

Vēršam uzmanību, ka saistībā ar sacensību norisi plānoti satiksmes ierobežojumi – Lāčplēša ielā no Jāņa Poruka ielas līdz Cēsu ielai, kā arī Cēsu ielā no Lāčplēša ielas līdz Jāņa Poruka ielai no 18. augusta plkst. 19.00 līdz 19. augusta plkst. 19.00; 19. augustā no plkst. 8.00 līdz 17.00 iebraukšana būs aizliegta uz Svētku laukumu (no Jāņa Poruka ielas).

“Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciens tiek rīkots visās trīs Baltijas valstīs par godu unikālajai akcijai “Baltijas ceļš”. Velobrauciena saknes meklējamas aizvadītā gadsimta vidū, kad par pirmo uzvarētāju kļuva leģendārais Latvijas riteņbraucējs, vēlāk treneris Harijs Japiņš. Savu atdzimšanu velobrauciens piedzīvoja 2011. gadā par godu unikālajai brīvības akcijai “Baltijas ceļš”, kad vienkopus rokās sadevās visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāji. Jāatzīmē, ka iepriekš velobraucienā startējušas tādas pasaules riteņbraukšanas zvaigznes kā – jaunais pasaules čempions Matjē van der Pūls, Paskāls Akermans un citi.

Šogad velobraucienā iekļauti pavisam trīs posmi. Tūres sāksies piektdien Igaunijā, kad tiks veikts 198 kilometru garais posms no Tartu līdz Valgai. Beigu daļa vedīs pa Valgas pilsētas apli. Posma sākums gaidāms plkst. 11.00, bet finišs Valgā ap plkst. 15.15.

Latvijas riteņbraukšanas līdzjutēji īpaši aicināti uz Latvijas posmu, kas notiks sestdien, 19. augustā. Sacensību starts un finišs atradīsies Siguldā esošajā Spieķu parkā. Latvijas posms viennozīmīgi būs kāpumiem bagātīgākais. Komandu prezentācijas un pirms starta aktivitātes gaidāmas jau no plkst. 9.30, kamēr starta šāviens tiks dots plkst. 11.00. Ņemot vērā, ka sacensību starts un finišs ir vienā vietā, līdzjutējiem būs iespējas vieglāk sekot notikumiem distancē, vairākos punktos redzot un uzmundrinot braucējus klātienē.

Latvijas posms ir veidots Beļģijas pavasara klasiku stilā, vedot dalībniekus vairākkārt cauri starta un finiša pilsētai. Distance ir veidota trīs dažādos apļos. Pirmais aplis vedīs dalībniekus no Siguldas uz Stīveriem, Inčukalnu, Loju, Sēju, Raganu, Turaidu. Pirmā apļa sprinta starpfinišs norisināsies braucot ārā no Sējas. Pirmā apļa beigas iezīmēs Siguldas kalns (provizoriski ap plkst. 12.05) pēc kura dalībnieki dosies otrajā aplī.

Otrais aplis vedīs gar Jūdažiem uz Mālpili, Allažmuižu, Allažiem, Stīveriem. Apļa beigās dalībnieki atgriezīsies Siguldā, lai dotos lejā pa Siguldas kalnu. Trešā apļa sākumu iezīmēs starpfinišs Turaidas kalna galā (provizoriski ap plkst. 13.15), kur dalībnieki pagriezīsies uz Raganu, dosies uz Bīriņiem, Pabažiem, Sēju un caur Raganu un Turaidu atgriezīsies Siguldā, trešo reizi pievarot Gaujas senlejas prasīgo kāpumu. Līdzjutēji aicināti dot savu atbalstu gan Latvijas, gan ārzemju braucējiem visas trases garumā, bet jo īpaši Siguldas un Turaidas kāpumos. Provizoriskais finiša laiks gaidāms ap plkst. 14.25.

Pēc Siguldas iespaidīgā komanda dosies uz Paņevežu, kur svētdien, 20. augustā, plkst. 11.00 startēs tūres izšķirošais etaps. Tas būs izteikti līdzens posms ar kopējo garumu 157 kilometri. Finišs gaidāms ap plkst. 14.20.

Velobraucienā piedalīsies kopumā 25 komandas, kas ir maksimāli iespējamais skaits vienās UCI raudzes sacensībās. Jāizceļ pasaules slaveno vienību “Alpecin – Deceuninck” un “Uno – X” attīstības komandu dalība. Tāpat startēs arī – Vācijas, Igaunijas un Latvijas nacionālās komandas. Bez tā, redzēsim arī virkni augsta līmeņa kontinentālo komandu dalību.

Latvijas sporta līdzjutējiem īkšķi jātur par Latvijas Nacionālo izlasi, kuru šoreiz veidos gados jaunie U23 sportisti, kam sevi vēl jāpierāda un lielās riteņbraukšanas skatuves. Komandas kapteinis Kristers Ansons sevi cīņā līdzi saucis – Kārli Klismetu, Kārli Valteru Grunduli, Agri Vindecu, Rihardu Reinfeldu un Renātu Štālu. Tikmēr “Tartu 2024” komandas viens no līderiem būs nupat pasaules čempionātā 30. vietu izcīnījušais U23 sportists Alekss Krasts.