Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Biļetes cena – 2.50 EUR

iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti – 2 EUR

Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā kultūras centra “Siguldas devons” kasē un “Biļešu paradīze” kasēs

Biļetes

No 7. līdz 11. novembrim Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies Starptautisks bigbenda projekts “What if…”, kura ietvaros koncertā izskanēs hipotētiska pasaka džeza bigbendam. Mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Dāvja Jurkas vadībā Erlenda Skomsvolla iestudētā hipotētiska pasaka “What if…” jeb “Kas būtu bijis, ja…” 10. novembrī plkst. 18.00 būs baudāma kultūras centrā “Siguldas devons”.

Projektā ar “Erasmus+” programmas atbalstu apvienojušies Olborgas (Dānija), Gēteborgas (Zviedrija), Roterdamas (Nīderlande), Tallinas (Igaunija) un Rīgas (Latvija) džeza studenti, kuri nedēļas laikā sagatavos trīs kombo programmas koncertam. Visu nedēļu ar projekta dalībniekiem strādās īpaši viesdocētāji – Ulfs Bandgrens (Zviedrija), Martins Granums (Dānija), Rezo Kiknadze (Gruzija) un Joosts Patočka (Nīderlande).

Hipotētisks stāsts ir par to, kas nekad nav noticis, tajā pašā laikā mēģinot iedomāties, kā izskatītos lietas, ja būtu noticis tas, kas nekad nav noticis. Hipotētiskās pasakas autoru Erlendu Skomsvollu ieinteresēja fakts, ka džezs un klasiskā mūzika skan tik atšķirīgi, īpaši pirmajās džeza ēras desmitgadēs 20. gadsimta sākumā. Autors sāka spēlēties ar idejām, kā skanētu mūzika, ja Ņuorleānas džezs būtu saplūdis ar Arnolda Šēnberga atonālo 12 toņu tehniku. Tātad hipotētiskā pasaka ir par to, kas būtu bijis, ja džezs un klasiskā mūzika būtu ieklausījušies viens otrā, sākot ar 1910. gadu un turpmāk.

Erlends Skomsvolls (Erlend Skomsvoll) ir norvēģu komponists, aranžētājs un pianists, kurš izveidojis ritmiski un melodiski spilgti individuālu stilu. Liela daļa viņa dzīves saistīta ar Trondheimas džeza orķestri, kuram veidotas aranžijas koncertiem ar “Pat Metheny”, “New York Voices” un “Chick Corea”, kā arī ar viņa paša bigbendu “Skomsork”.

2000. gadā Moldes Džeza festivālā Erlends Skomsvolls ar Trondheimas Bigbendu atskaņoja lielisku koncertu ar “Chick Corea” mūziku un pašu Meistaru solista lomā. “Chick Corea” bija tik sajūsmināts par rezultātu, ka 2001. gadā devās koncerttūrē pa visu Norvēģiju ar Skomsvolla bendu.