Vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi tiksies starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2022”. Festivāla programma būs plaša un daudzveidīga – koncerti, sadziedāšanās, danči, meistarklases un darbnīcas, folkloras kopu randiņi, vakarēšana, tikšanās ar stāstniekiem un citas aizraujošas norises.

Jau tradicionāli festivāls sāksies ar Baltijas vakaru, kad koncertā uzstāsies latviešu, lietuviešu un igauņu folkloras kopas. 6. jūlijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē plkst. 18.00 skanēs koncerts “Kaimiņu būšana”. Koncertu būs iespējams vērot arī tiešraidē festivāla mājaslapā. 

7. jūlijā Siguldas novadā plānoti festivāla atklāšanas sarīkojumi. Laikā no plkst. 12.00 līdz 15.00 dienas norises notiks Siguldā un Siguldas novada Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Krimuldā, Lēdurgā un Mālpilī, kur festivāla dalībnieki saspēlēs dziesmās, vārdos un darbos. Savukārt Turaidas muzejrezervāta Jāņkalnā no plkst. 15.30 līdz 17.30 kopā ar Ansi Jansonu visi, kam ir kokles, varēs vienoties “Zelta kokļu saspēlē” vai klausīties izcilu folkloras kopu gavilēšanu Dainu kalnā. Plkst. 18.00 Dziesmu dārzā skanēs starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” atklāšanas koncerts “Spēlē šādu vakariņu”. Pēc koncerta plkst. 20.00 – lielā sadziedāšanās. Festivālā piedalīsies arī Siguldas novada folkloras kopas – Lēdurgas “Putni”, Mālpils “Mālis” un Siguldas “Senleja”.

8. jūlijā festivāls norisināsies Rīgā. Dienas garumā uz divām skatuvēm Vērmanes dārzā un Brīvības laukumā kopas no visas Latvijas parādīs mūsu tautas lokālo dziedāšanas tradīciju daudzveidību un klausītājiem dāvās iespēju iepazīt vietējo tradīciju, novadu dziedāšanas un muzicēšanas īpatnības. Rīgas Latviešu biedrības namā 8. jūlijā plkst. 17.00 norisināsies stāstnieku saiets, savukārt plkst. 21.00 – Festivāla klubs ar dančiem un dziesmu istabu. Spēles un dančus ierādīs 14 folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT zālē laikā no plkst. 11.00 līdz 18.00 notiks meistarklases iesācējiem mutes harmoniku, vargana un kokles spēlē, savukārt Lielajā zālē plkst. 19.00 skanēs Tradicionālās daudzbalsības koncerts “Saskanēja man dziedot”. Koncertā godā tiks celta katra novada, kā arī kaimiņzemju – Lietuvas, Igaunijas – tradicionālā vokālā daudzbalsība.

9. jūlijā, Novadu dienā, festivāls turpināsies Alsungā, Dundagā, Kuldīgā, Skrundā, Popē, Talsos un Ventspilī. Koncerti, spēles, sadziedāšanās, danči – tiek organizētas vairāk nekā 20 norises Kurzemē. Savukārt Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā satiksies visi Latvijas novadi – notiks novadu kulinārā mantojuma parāde, kopu individuāli koncerti, folkloras kopu randiņi. Novadu dienas kulminācija būs sadziedāšanās sacensības, kurās aicināts līdzdarboties ikviens muzeja apmeklētājs.

10. jūlijā Talsos, Sauleskalna estrādē, plkst. 14.00 izskanēs starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” noslēguma koncerts “Krust` šķēr`s valodiņ!”. Pirms koncerta iecerēts festivāla dalībnieku gājiens pa Ķēniņkalna ejām uz Sauleskalnu.

Ieeja starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” pasākumos plānota bez maksas. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Turaidas muzejrezervātā ieeja saskaņā ar muzeja cenrādi.

2022. gadā starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” tēma ir “Spēle” un moto “Nāc ar mani spēlēties”. “Baltica” kopš 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Šogad festivālu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Turaidas muzejrezervātu, Kuldīgas novada pašvaldību, Rīgas domi, Siguldas novada pašvaldību, Talsu novada pašvaldību, Ventspils novada pašvaldību un Ventspils Kultūras centru.