Datums:
Adrese:
Kontakti:

Ceturtdien, 9. februārī, plkst. 13.00 kultūras centrā “Siguldas devons” norisināsies šā gada vasarā gaidāmo Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētku prezentācija, uz kuru ielūdz Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa un svētku organizators Dainis Kalns.

Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ir ļoti gaidīts, ikgadējs notikums, kura laikā klausītājiem ir iespēja dzirdēt un iepazīt Latvijas un starptautisko operdziedātāju talantu. Pasākums pulcē klausītājus no visas pasaules un šogad notiks jau 29. reizi.

Jau vairākus gadus festivāla dzinējspēks ir klasiskās mūzikas sabiedrībā ievērojama personība Dainis Kalns. Svētku organizētāju motivē dziļa aizraušanās ar opermākslu un tās popularizēšanai jaunām auditorijām viņš veltījis ne mazums laika. Viņa vadībā Opermūzikas svētki kļuvuši par vienu no prestižākajiem notikumiem Latvijas kultūrā.

Gleznainā pilsēta Sigulda, kas atrodas Latvijas mežu un pakalnu vidū, ir lieliska šī pasākuma norises vieta. Ar savu bagāto vēsturi un kultūras mantojumu Sigulda piedāvā apmeklētājiem unikālu skaistuma un muzikālo talantu sajaukumu.

Festivāla prezentācijā kultūras cienītājiem tiks izziņots jaunums par Opermūzikas svētku sadarbību ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars”, būs iespēja uzzināt vairāk par šā gada festivāla norisi un koncertu nosaukumiem, kā arī noklausīties Latvijas Nacionālās operas vadošo solistu – Jāņa Apeiņa, Marlēnas Keines un Riharda Mačanovska – priekšnesumus.

Opermūzikas svētki šā gada vasarā norisināsies no 28. līdz 30. jūlijam un tā ietvaros notiks pieci koncerti.

Medijiem Opermūzikas svētku prezentācijas pasākumā 9. februārī būs iespējams reģistrēties akreditācijas kartes saņemšanai, Opermūzikas svētku pasākumu un koncertu apmeklēšanai.

Dalību Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku prezentācijā lūgums pieteikt līdz 7. februārim, rakstot uz e-pasta adresi: dace.plesa@sigulda.lv.