Datums:
Adrese:
Kontakti:

14. augustā Siguldas pils kvartālā pulcēsies izturīgākie un spēcīgākie taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki, kuri dažāda garuma distancēs gan iekaros, gan baudīs Gaujas senielejas krastus, pasakainas takas, kā arī izaicinājuma pilnus kāpienus un nogāzes. Sacensību laikā garajā taku distancē tiks izcīnīta Latvijas čempiona medaļa. Aicinām Siguldas novada iedzīvotājus un viesus rēķināties, ka pilsētā varētu būt īslaicīgi satiksmes ierobežojumi vietās, kur pulcēsies lielāks dalībniekus skaits trasē.

“Sigulda nemainīgi ir viena no populārākajām apskates vietām Latvijā, un tās pievilcību veido skaistās Gaujas senlejas ainavas, gleznainais reljefs, interesantā arhitektūra, kā arī tās nenoliedzami mākslinieciskā gaisotne,” taku skrējiena norises vietu raksturo sacensību organizators Rimants Liepiņš, norādot, ka sacensību centrs un dalībnieku reģistrācija atradīsies kņaza Kropotkina 19. gadsimtā celtajā Siguldas Jaunās pils teritorijā.

Šajā gadā Siguldas pils kvartālā noslēgusies Siguldas Jaunās pils restaurācija un nule visas vēsturiskās ēkas var uzņemt jaunus apmeklētājus un dažādu pasākumu norisei pieejams daudzfunkcionālais pils dārzs. “Siguldas novads ir gatavs uzņemt spēcīgos, sportiskos un azartiskos, pretī piedāvājot izaicinājumu un adrenalīnu, kā arī nebeidzamu saplūšanu ar dabu un mieru visapkārt tik vēsturiskā un dabiskā vidē, savukārt mājiniekiem pazīstamās takas izskriet un atbalstu mājās sniegs Siguldas ID karte, kura dalības maksai nodrošinās 10% atlaidi,” vēsta PA “Siguldas Attīstības aģentūra” direktore Dace Preisa.

Šogad jau otro gadu pēc kārtas tieši augusta “Stirnu buka” posmā “Garmin Vilks” tiks izcīnītas Latvijas čempionāta medaļas ultra garajā taku skriešanas distancē, kura būs aptuveni 83 kilometru gara, dalībniekiem izskrienot Gaujas Austrumu krastu no Cēsu pils parka līdz pat Siguldai.

“Enter Gauja Trail” jeb “Devona laikmeta rokenrols” plānots, kā trīs gadu taku skrējienu cikls, kura laikā dalībnieki izskries un iepazīs abas Gaujmalas, izcili ainaviskā Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās mežu takas un reizi trijos gados veiks takas pilno 120 kilometru apli. Tikmēr arī īsāko distanču dalībniekiem “Devona laikmeta rokenrols” dos iespēju baudīt Gaujas Nacionālā parka spožumu, kas mērķtiecīgi veidots jau vairāk nekā 40 gadu garumā kā nozīmīga vieta daudzveidīgu augu, putnu un kukaiņu sugu mājvietai.

Gaujas senielejas pirmsākumi meklējami jau vairāk nekā 350 miljonu gadu senā pagātnē, taču savu tagadējo veidolu tā ieguvusi leduslaikmeta beigās, kad ledāju kušanas ūdeņi izskaloja senās gravas. Pašu parku caurvij Latvijas garākā upe Gauja. Un šajā apvidū distances ar lielāko prieku veidojis Artis Ločmelis (SK “Burkānciems”).

Lai piedalītos sacensībām, nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās “Stirnu buks” tīmekļa vietnē šeit, kur apskatāmi arī distanču faili. Reģistrēties varēs arī uz vietas Siguldā, sacensību centrā.

Dalības maksa – no 5 līdz 25 eiro (atkarīga no izvēlētās distances). Sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību, uzrādotSiguldas ID karti, dalības maksai tiek piešķirta 10% atlaide.