Datums:
Adrese:
Darba laiks:

Izstāde kultūras centra zālē “Silva” apskatāma no 12. augusta līdz 4. septembrim, darba dienās no 11.00 līdz 19.00 un sestdienās no 10.00 līdz 16.00.

Cenas:

Ieejas maksa izstādē 2,50 euro, ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti 20% atlaide. Mākslai draudzīgās dienas ir otrdienas, kad ieejas biļete izstādē ir ar 50% atlaidi.

Tikšanās ar māksliniecēm un iepazīšanās ar grāmatu “Gulbja spārni” kultūras centrā “Siguldas devons” notiks 14. augustā no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00. Tikšanās laikā ieeja izstādē bez maksas.

Sestdien, 14. augustā, kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” mākslas baudītāji varēs sastapt mākslinieces Madaru Gulbi un Bārbalu Gulbi un iepazīties ar grāmatu “Gulbja spārni”. No 12. augusta Devonā apskatāma būs abu māsu veidotā kopizstāde “IEELPO, IZELPO!”, kura veidota ar mērķi iepazīstināt novada skatītājus ar divu mākslinieču – Bārbalas Gulbes un Madaras Gulbis radošo veikumu. Katra, pārstāvot dažādas vizuālās mākslas nozares, izstādīs savus mākslas darbus, kas papildinās viens otru izstādes telpā, tādejādi veidojot jaunu, kopēju mākslas tēlu. Izstādē “IEELPO, IZELPO!” skatāmi stikla plastikas un glezniecības mākslas darbi.

Izstādes nosaukums “IEELPO, IZELPO!” norāda uz ritmiskumu, lietu kārtību, darbību un liek domāt par kustību, dzīvību, dzīvības prieku, tā sajūtu un vienotību ar pasauli. Ieelpa – izelpa ir kā meditācija, koncentrēšanās, paškoncentrēšanās, apzināšanās. Ieelpa un izelpa ir būtiska meditācijas tehnikās. To darot, ir jāvēro sava elpa, jākontrolē, jāvada tā. Mierīga elpa, mierīga sirds, mierīgs prāts.

Madara Gulbis un Bārbala Gulbe ir slavenā latviešu tēlnieka Aivara Gulbja meitas un 14. augustā izstādes apmeklētāji varēs pirmo reizi iepazīties ar grāmatu “Gulbja spārni”. “Gulbja spārni” ir grāmata par tēlnieku Aivaru Gulbi, par to kā talantīgs lauku zēns no Lēdurgas dodas uz Rīgu mācīties, kļūst par mākslinieku ar pasaules redzējumu un ieraksta Latvijas un Rīgas vārdu starptautiskajā kultūrkartē. Tā ir grāmata par personību un laikmetu, radoša mākslinieka un varas attiecībām, kas padomju režīma apstākļos nebija labvēlīgas brīvam domas lidojumam. Jo sevišķi tādā nozarē, kā tēlniecība.  Radošas personības nereti uzsver savu izcelsmi. Aivars Gulbis ar lepnumu saka “esmu vidzemnieks”. Līdz ar citiem labvēļiem grāmatas izdošanu atbalstīja Krimuldas novada dome un Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fondu. Tālab pirmie eksemplāri, pirms nokļūšanas Vidzemes bibliotēkās, tiks prezentēti 14. augustā Siguldas novada kultūras centrā “Siguldas devons”,   kur skatāma Gulbja meitu Madaras un Bārbalas gleznu un stikla dizaina izstāde.