Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

Izstādi iespējams apskatīt pils darba laikā darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00.

Cenas:

Biļetes cena iekļauta Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa pilī ir 4,50 euro, studentiem/skolēniem/pensionāriem ieejas maksa ir 2,50 euro, ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti 1,00 euro.

Izstādē aplūkojamas trīs mākslinieču – Anetes, Laimas un Baibas – pēdējo trīs gadu laikā iekrātās domu ainas un ikdienas mirkļi, mēģinājumi apturēt laiku un pētījumi par savas dzimtas sieviešu izcelsmi un darbu, ģimenes  svētību un ikdienas neatkārtojamību. Izstādes formāts atklāj intīmu, dziļu un tēliem piesātinātu pētošu skatījumu. Autoru izvēlētie mediji izceļ piezīmju formāta daudzveidību un aicina izpētīt klātbūtnes dažādās variācijas.

Anete Bajāre-Babčuka (1991) studējusi tēlniecību un grafiku Latvijas Mākslas Akadēmijā. Anetei patīk lasīt grāmatas un tās ilustrēt. Mākslinieci iedvesmo nekārtīgas bērnistabas, nejauši kluso dabu salikumi svešās mājās un dažādas slepus novērotas situācijas.  Vislielākie iedvesmas avoti ir viņas divas meitas, kuru ikdienas ainas māksliniece izbauda notvert ilustrācijās. Izstādē aplūkojami pēdējo 3 gadu laikā tapuši dienasgrāmatas formātā zīmēti darbi, kuros māksliniece mēģina apturēt laiku, notverot uz papīra dažādus ikdienas mirkļus.

Laima Daberte (1991) studējusi tēlniecību Latvijas Mākslas Akadēmijā un arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē. Veido piezīmes par ikdienā novērotām situācijām un uztaustītām domu konstrukcijām. Tēlus un noskaņas tver garās pastaigās un netīši atrastās dažāda mēroga kompozīcijās. Mirkļa vizualizācija ir mānīga, piezīmēs attēlotā ainava, priekšmeti un tēli pārveido piedzīvoto realitāti, abstrakti motīvi caurvij ikdienā redzēto, un ar dažādu glezniecības paņēmienu un personīgu simbolu montāžu tiek veidota paralēla pasaule, kurā interpretētas un pētītas dažādas telpas un laika formas.

Baiba Aļļe-Šmite dzimusi 1991. gadā un pirmo reizi saskārusies ar glezniecību Krimuldas Mūzikas un mākslas skolā. Studijas turpinājusi Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, kurā satikusi arī dzīves draudzenes un  izstādes kolēģes. Maģistrantūras studijās Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē, kā, arī papildinot zināšanas studējošo apmaiņā Vīnes Universitātē (Austrija), autore pētījusi vizuālizpratni un pēc studijām strādājusi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības satura veidošanā.

Izstāde apskatāma līdz 4. septembrim.