4. jūnijā plkst. 13.00 Turaidas muzejrezervāta dziesmu dārzā notiks brīvdabas koncerts “Ar putniem pļavā”. Brīvdabas koncertā iesaistīsies vokālā grupa “Putni”, komponiste Madara Pētersone, saksofonists Arvīds Kazlausks, pūšaminstrumentāliste Ieva Nīmane, rakstnieks un putnu fotogrāfs Rvīns Varde.

Īpaši šim projektam Rvīns Varde, kas pazīstams arī kā Latvijas Televīzijas raidījuma “Zaļgalvis” vadītājs, sarakstījis uz putnu vērojumiem balstītus īsstāstus, kas koncerta laikā tiks lasīti. Stāsti tiks veltīti dažādu putnu, kurus var sastapt pļavā, dzīves aprakstam. Atbilstoši putnu dzīvotnei piemeklēta arī koncerta vide – Turaidas plašā dabas un kultūras ainava.

Koncerts iecerēts kā saudzīga iekļaušanās dabas ietvarā, putnu dabas mājvietu ieraudzīšana un apbrīnošana, saplūšana ar apkārtējo vidi, izvairoties no skaļām un disonējošām izpausmēm, vai gluži otrādi – veidojot savdabīgu kopmuzicēšanu ar dabas skaņām, improvizējot, stāstot stāstus, veidojot putnu tēlus un sarunājoties ar vidi mūzikas valodā.

Koncerta muzikālo materiālu veidos Madaras Pētersones jaundarbs elektronikai un sieviešu balsīm, solo skaņdarbi saksofonam, blokflautai, kā arī improvizācijas, kas balstītas uz dažādu putnu dziedājumu transkripcijām, ko ierakstos fiksējis putnu pētnieks Edmunds Račinskis.

Brīvdabas koncertā piedalās vokālā grupa “Putni”, Rvīns Varde (stāstnieks), Arvīds Kazlausks (saksofoni), Ieva Nīmane (blokflautas, dūdas), Madara Pētersone (elektronika).

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta ieejas biļeti, kuras cena ir no 0,50 līdz 6 eiro.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv